کد خبر: 226271 A

رضوی تاکید کرد:

بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت بر نانوایی های سطح شهرستان قرچک نظارت جدی و بیشتری داشته باشند.

معاون فرماندار قرچک در جلسه ستاد ساماندهی اصناف این شهرستان گفت: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت بر نانوایی‌های سطح شهرستان قرچک، نظارت جدی و بیشتری داشته باشند.

به گزارش ایلنا، جلسه ستاد ساماندهی اصناف شهرستان قرچک به ریاست سید جواد رضوی، معاون فرماندار و با حضور رئیس صنعت، معدن و تجارت و رییس اتاق اصناف، تعزیرات حکومتی، اداره غله، اماکن نیروی انتظامی و دیگر اعضاء در سالن جلسات فرمانداری تشکیل شد.

سید جواد رضوی در این جلسه با تبریک فرا رسیدن هفته بسیج اظهار داشت: شناسایی واحد‌های صنفی فاقد پروانه از خرداد ماه سال جاری آغاز شد و در برخی از رسته های فعالیت صنفی اقدامات خوبی صورت گرفت که نتیجه آن تعیین تکلیف واحد های صنفی ذیل اتحادیه های مربوط است.

معاون فرماندار شهرستان قرچک افزود: صنف نانوایان با توجه به اینکه هم از آرد یارانه ای استفاده می کنند و همچنین فعالیت آنها با سلامت مردم در ارتباط است، نظارت بیشتر از جنبه های مختلف ازسوی بازرسان می طلبید.

وی بیان داشت: در این راستا با واحد های نانوایی فاقد پروانه برخورد لازم صورت گرفت و بیش از ۹۰ درصد این واحد ها تعیین تکلیف شدند و نظارت مستمر در قالب گشت های مشترک اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت، امورغله و اتاق اصناف به منظور ارتقاء کیفی نان و همچنین جلوگیری عرضه آرد خارج از شبکه در جریان است. آموزش نانوایان برای ارتقاء مهارت آنان نیز اقدامی در جهت افزارش کیفیت نان در حال انجام است.

رضوی تاکید کرد: به منظور افزایش رضایتمندی و برای اخذ نظر شهروندان باید سامانه پیامکی توسط اتحادیه راه اندازی شده و به نحو مقتضی اطلاع رسانی مناسبی از موضوع صورت بگیرد و همچنین نکات بهداشتی و رعایت سایر الزامات قانونی در جهت ارتقاء کیفی نان نیز به واحدهای نانوایی ابلاغ شود و مردم شریف شهرستان قرچک می توانند در مورد کیفیت و کمیت از طریق این سامانه نظرات شان را اعلام کنند و یکی از مهمترین شاخصه های ارزیابی نانوایی ها در شهرستان میزان رضایتمندی مردم و مصرف کنندگان از این طریق رصد خواهد شد.

وی افزود: گشت های مشترک برای بازرسی از واحد های صنفی در کنار بازرسان اتحادیه، اتاق اصناف و اداره صنعت، معدن و تجارت و آنالیز نتایج آن این اطمینان را می تواند ایجاد کند که شهروندان به کالاهای مورد نیاز خود با قیمت های مناسب و… دسترسی داشته باشند و با هرگونه تخلفی برخورد جدی و قانونی صورت خواهد گرفت.

معاون فرماندار قرچک اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های گشت‌های مشترک حضور نماینده تعزیرات حکومتی در این تیم است که فرآیندهای مربوط به اقدامات تعزیری را با سرعت بیشتر انجام خواهد شد و این مسئله بازدارندگی لازم را در موارد تخلف صنفی ایجاد خواهد کرد.

رضوی در ادامه گفت: به واحد های صنفی فاقد پروانه از طریق اتحادیه مربوطه اطلاع رسانی شده و برای اخذ پروانه کسب مهلت قانونی تعیین شد و پس از مهلت مقرر با واحد های متخلف بر اساس قانون نظام صنفی برخورد خواهد شد.

وی در پایان از تشویق واحد های نانوایی که فعالیت مناسب در زمینه رساندن نان مرغوب به شهروندان دارند، خبر داد و افزود: واحد های نانوایی که نان سالم، بهداشتی و مرغوب را در اختیار مردم قرار می دهند و رضایتمندی شهروندان را کسب می‌کنند مورد تشویق قرار خواهند گرفت

در پایان جلسه هر یک از اعضاء این ستاد نظرات و پیشنهادات خود را برای هر چه بهتر شدن وضعیت نانوایی های سطح شهرستان بیان کردند.

بسیج تعزیرات سلامت صنعت معدن و تجارت فرماندار فرماندار شهرستان قانون نیروی انتظامی یارانه نانوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر