کد خبر: 229586 A

فرماندار قرچک تاکید کرد:

فرماندار شهرستان قرچک گفت: نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه با برگزاری نمایشگاه کتاب میسر است.

به گزارش ایلنا، علی صادقی در مراسم افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب قرچک که با حضور غلام حسین مظفری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران برگزار شد، گفت: از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران که در شهرستان محرم و مظلوم قرچک در جهت توسعه فرهنگی و اجتماعی گامهای بسیار خوبی برداشته تقدیر و تشکر می نمائیم و با برگزاری نمایشگاه کتاب می توان فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در هر جامعه نهادینه کرد.

وی گفت: درطول سال ما چندین مناسبت فرهنگی در کشور داریم مثل دهه مبارک فجر، محرم، ماه مبارک رمضان که می شود در این ماهها برنامه های مختلفی در حوزه کتاب و کتا بخوانی صورت پذیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک بیان داشت: یه مناسبت فرهنگی ومعنوی دیگری است و آن هفته کتاب است، البته یه تفاوتی با روزهای دیگر دارد که در روزها و مناسبتهای دیگه عمدتا مردم ما بیشتر شنونده هستند و فرهنگ شنیداری بیشتر حاکم است، ولی این هفته فرهنگ خواندن در جامعه نشر و توسعه میدهد.

وی گفت: جوامعی موفق هستند که خودشان را به سمت توسعه پرتاب کنند و فرهنگ خواندن را در جامعه نشر و گسترش دهند.

صادقی بیان داشت: ما درروایات زیادی در خصوص خواندن داریم بخصوص در کتاب مبین قرآن کریم که به خواندن بیشتر از هر چیز دیگری توصیه شده است و اولین آیاتی که به پیامبر در شب معراج نازل شد آیه شریفه اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّکَ الَّذِی خَلَقَ یعنی بخوان به نام پروردگارت که آفرید.

فرماندار قرچک اظهار داشت: در روایت دیگر داریم که در جنگهای اسلام اگر اسراء به دست مسلمانان می افتادند پیامبر(ص) می فرموند به آنها خواندن و نوشتن یاد دهید و امروز هم بیش از هر چیز دیگر به خواندن نیاز داریم و اگر فرهنگ مطالعه در جامعه ما نشر پیدا کند جامعه ما در مسیر توسعه و پیشرفت شتابان حرکت خواهد کرد.

وی بیان داشت: یک اتفاق مبارک در شهرستان قرچک رخ داد و برای اولین بار نمایشگاه و اتفاق بزرگ فرهنگی به همت مسوولان شهرستان دراین شهرستان صورت گرفت و با همت دوستان کتاب به شهرستان قرچک آمد.

صادقی گفت: هزینه های که خانواده های قرچکی برای رفتن به پایتخت برای خرید کتاب متحمل میشدن با آمدن این نمایشگاه کتاب این هزینه ها کم شد و امروز کتاب به میان مردم این شهرستان آمده است.

رئیس ستاد هفته کتاب شهرستان قرچک تاکید کرد: این نمایشگاه را یه بوستان می توان نام برد و حتی افرادی که کتاب نمیخرند به این نمایشگاه می آیند و از گلهای این بوستان استشمام میکنن و این امر بیسار با برکتی است و این حضور می تواند این افراد را به سوی کتاب خواندن سوق دهد.

وی در پایان تاکید کرد: بیایم بیشتر از گذشته به خواندن کتاب اهمیت دهیم و توفیق شود که همیشه در حال آموختن علم و دانش باشیم.

گفتنی است، در پایان این مراسم توسط معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران ۲۰ میلیون ریال، فرماندار ۱۰ میلیون ریال، امام جمعه ۲۰ میلیون ریال و اعضای شورای اسلامی شهر مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال کمک هزینه خرید کتاب و اهدا به کتابخوانه های شهرستان قرچک صورت گرفت.

لازم به ذکر است، نمایشگاه بزرگ کتاب شهرستان قرچک با حضور غلام حسین مظفری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران، علی صادقی فرماندار، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه، علی خیل دار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، جعفر کاظمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای شورای شهر و دیگر مسوولین افتتاح شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانداری تهران پایتخت جامعه دولت رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرآن کریم مسلمانان معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی نمایشگاه کتاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر