کد خبر: 229587 A

معاون استاندار تهران:

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران گفت: کتاب و کتابخوانی نقش موثری در توسعه فرهنگی ایفا می‌کند.

به گزارش ایلنا، غلام حسین مظفری در مراسم افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب قرچک گفت: محور اصلی توسعه هر کشور توسعه فرهنگی است و تمامی مسوولین می باید در این مسیر گام های اساسی و موثر بردارند.

وی افزود: توسعه هر جامعه بدون توجه به مسائل فرهنگی امکان پذیر نمی باشد و محور اصلی تمامی پیشرفت ها در توسعه فرهنگی نهفته است.

مظفری بیان داشت: زیر بنای توسعه تمامی جوامع در ابعاد سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، مسائل فرهنگی است و برنامه ها باید بر این اساس باشد طراحی شود.

وی افزود: در توسعه فرهنگی، کتاب نقش موثری را ایفا می کند و که متأسفانه در سال های اخیر با رشد تکنولوژی و فضای مجازی احساس می شود که افراد از کتاب فاصله گرفته اند که این امر زنگ خطری برای فرهنگ جامعه محسوب می شود.

معاون استاندار تهران در پایان تأکید کرد: تمامی مسوولین باید به مسائل فرنگی توجه ویژه داشته و بستر این امر را فراهم نمایند و کتاب و کتابخوانی را محور اصلی در توجه به بحثفرهنگ قرار دهند.

گفتنی است، در پایان این مراسم توسط معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران ۲۰ میلیون ریال، فرماندار ۱۰ میلیون ریال، امام جمعه ۲۰ میلیون ریال و اعضای شورای اسلامی شهر مبلغ ۱۱۰ میلیون ریال کمک هزینه خرید کتاب و اهدا به کتابخوانه های شهرستان قرچک صورت گرفت.

لازم به ذکر است، نمایشگاه بزرگ کتاب شهرستان قرچک با حضور غلام حسین مظفری معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری تهران، علی صادقی فرماندار، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی امام جمعه، علی خیل دار معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، جعفر کاظمی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای شورای شهر و دیگر مسوولین افتتاح شد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران استانداری تهران اعضای شورای اسلامی شهر امام جمعه جامعه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رشد شورای شهر معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر