کد خبر: 229707 A

مسئول انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین از انتشار فراخوان دوازدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد خوشابی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ورامین, با هدف اعتلای هنر تئاتر و کشف و شناسایی استعداهای جوان در شهرستان ورامین و در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی تولیدات نمایشی دوازدهمین همایش نمایش شهرستان ورامین برگزار می کند.

وی افزود: با توجه به برگزاری موفق امیز همایش نمایش شهرستان ورامین در سالهای گذشته فراخوان دوازدهمین دوره این همایش منتشر شده است.

وی تاکید کرد: همایش نمایش دوازدهم شهرستان ورامین در نیمه اول اسفندماه ۹۳ در محل فرهنگسرای رازی شهرستان ورامین و در چهار بخش صحنه ای(اصلی), نمایشنامه خوانی, نمایشنامه نویسی و نمایش رادیویی برگزار می شود.

خوشابی افزود: گروه های نمایشی تا ۹۳/۹ / ۱۵ برای ارسال متون نمایش فرصت دارند. موضوع نمایشنامه ها ازاد می باشد و اثاری که دارای مضامین ملی, مذهبی, دفاع مقدس و انقلاب اسلامی باشند در اولویت خواهند بود.

مسئول انجمن هنرهای نمایشی شهرستان ورامین اظهار داشت: به منظور تقویت و حمایت از اثار تولیدی توسط هنرمندان شهرستان ورامین متون نویسندگان بومی ورامین در اولویت خواهد بود و نمایشنامه های که قصد شرکت در بخش مسابقه را دارند ترجیحا باید ایرانی باشند.

وی تصریح کرد: کلیه نمایشنامه های ارسالی به دبیرخانه همایش در مرحله اول توسط هیئت بازخوانی مطالعه و داوری می شود و پس از اعلام نظر هیئت بازخوانی, گروه های نمایشی از تاریخ ۲۵ اذر ماه نسبت به دریافت پلاتو اقدام و تمرینات خود را اغاز می کنند.

خوشابی درباره برگزاری کارگاه های اموزشی در این همایش گفت: همزمان با برگزاری همایش دوازدهم در جهت افزایش اطلاعات تخصصی و هنری گروه های نمایشی کلاس ها و کارگاه های اموزشی و ورک شاپ های تخصصی با حضور اساتید مطرح تئاتر توسط انجمن هنرهای نمایشی ورامین برگزار می شود.

وی افزود: کلیه نمایش های راه یافته به همایش توسط انجمن مورد حمایت مالی قرار می گیرند و در سال ۹۴ نیز در اولویت اجراهای عمومی قرار می گیرند.

مسئول انجمن هنرهای نمایشی ورامین تاکید کرد: همایش نمایش ورامین از باسابقه ترین همایشهای استان تهران و کشور می باشد که بعد از مدتی بنا به دلایلی چندین سال برگزاری ان متوقف شده بود که با حمایت و پشتکار امیر حسین شفیعی مسئول قبلی انجمن هنرهای نمایشی بار دیگر فعالیت این همایش در شهرستان ورامین اغاز شد.

خوشابی با اشاره به انتخاب انجمن هنرهای نمایشی ورامین به عنوان برترین انجمن هنرهای نمایشی کشوردر سال ۹۲ افزود: در حال حاضر شهرستان ورامین به عنوان مرکز تئاتر جنوب شرق استان تهران و از پایگاه های اصلی تئاتر در استان و کشور مطرح است و برگزاری اینگونه همایش ها نیازمند حمایت مادی و معنوی همه مسئولان شهرستان است. برگزاری این همایش از لحاظ کمی و کیفی مورد توجه بسیاری از اهالی تئاتر استان تهران و کشور می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: گروه های نمایشی علاقه مند جهت حضور در این همایش اثار خود را به ادرس ورامین - میدان رازی - فرهنگسرای رازی - دفتر انجمن هنرهای نمایشی ارسال کنند.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان استان تهران انقلاب اسلامی تئاتر دفاع مقدس شرق استان تهران مادی و معنوی شهرستان همایش ورامین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر