کد خبر: 229731 A

به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا، نمایشگاه خوشنویسی آثار ابوالفضل حامدی هنرمند پیشوایی با عنوان " آفتاب نیمه شب " در موزه هنرهای معاصر فلسطین افتتاح گردید.

به گزارش ایلنا، امیر حسین طاهری در این خصوص گفت گفت: این نمایشگاه با تعاملی که با مرکز هنرهای موزه معاصر فلسطین صورت گرفت، آثار خوشنویسی ابوالفضل حامدی در خط معلی از هنرمندان برجسته شهرستان پیشوا برگزار گردید.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پیشوا افزود: در این نمایشگاه تعداد ۴۵ اثر فاخر این هنرمند که در موضوعات چهارده معصوم، واقعه عاشورا و کربلا به معرض دید علاقه مندان قرار گرفت.

طاهری هدف از برگزاری این نمایشگاه را معرفی توانمندی و ظرفیتهای هنرمندان شهرستان پیشوا عنوان کرد و گفت: این چنین برنامه هایی فرصت را به هنرمندان می دهد تا آثار خود را در معرض عموم قراردهند و باعثعلاقه مند شدن مردم به این هنر ایرانی اسلامی می گردد، همچنین دراشاعه و گسترش هنر فاخر خوشنویسی نقش بسزایی دارد.

شایان ذکر است ابولفضل حامدی متولد ۱۳۶۰ از استان البرز می باشد که حدود ده سال ساکن شهرستان پیشوا می باشند، ایشان از ۱۳ سالگی با حضور در کلاسهای خوشنویسی زیر نظر استادانی همچون جعفرپور، یداله کابلی خوانساری به تعلیم خط شکسته پرداخته و خط معلی را نزد سرکار خانم پاکدمن و استاد عجمی آموختتند.

گفتنی است: نمایشگاه خوشنویسی خط معلی " آفتاب نیمه شب " واقع در میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر موزه هنرهای معاصر فلسطین از ۱۱ الی ۲۰ آذر ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۸(پنج شنبه ها ۱۰الی ۱۵) غیر از روزهای تعطیل پذیرای علاقه مندان می باشد.

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان استان البرز خوشنویسی عاشورا فلسطین کربلا موزه هنرهای معاصر نمایشگاه پیشوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر