کد خبر: 371345 A

جودو از مسیر اصلی‌اش خارج شده؛

ایلنا: دبیر سابق فدراسیون جودو گفت: اصلی‌ترین مشکل جودوی ایران این است که این ورزش در هیات‌های استان‌های سراسر کشور دچار رکود شده‌ است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «مهدی درخشنده»صبح امروز با حضور در فدراسیون جودو و ارائه مدارک مربوطه٬ برای شرکت در مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو ثبت نام کرد.

درخشنده در مورد دلایل خود برای ثبت نام در مجمع انتخاباتی فدراسیون جودو اظهار داشت: متاسفانه جودو از راه اصلی اش خارج شده که دلیل آن هم وجود مدیرانی غیرجودویی در راس فدراسیون بوده است. بنده با توجه به شرایط کنونی این ورزش و همچنین سوابقی که در امور اجرایی و مدیریتی جودوی کشور داشته‌ام، تصمیم گرفتم در انتخابات شرکت کنم که امیدوارم بتوانم برای جودوی کشور مثمرثمر باشم.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا ممکن است در روز برگزاری انتخابات انصراف دهید یا به نفع کاندیدایی دیگر کنار بروید٬ یادآور شد: من تا دقیقه ۹۰ می مانم و قصد انصراف هم ندارم. اما اگر ببینم کناره گیری ام به نفع جودو است، احتمال دارد کنار بروم.

مدیر سابق آکادمی ملی جودو در ادامه در خصوص معضلات کنونی جودوی ایران خاطر نشان کرد: اصلی ترین مشکل جودوی ما این است که هیات‌های استان‌های سراسر کشور نقشی در تصمیم گیری و سایر رخدادهای کلان جودو ندارند و عملا به یک تماشاچی تبدیل شده اند.

درخشنده در مورد حواشی فراوان جودو در سال های اخیر نیز گفت: اگر یک تفاهم و اتحاد در خانواده شریف جودو ایجاد شود و هرکسی در جایگاهی که لیاقت آن را دارد صاحب مسئولیت شود، حاشیه ها به وجود نمی آید و به راحتی می توان برخی مشکلات حاشیه ای را کنترل کرد.

دبیر سابق سازمان تیم‌های ملی جودو به وضعیت نمایندگان جودوی کشورمان در المپیک ریودوژانیرو برزیل اشاره کرد و افزود: زمان اندکی تا المپیک مانده و ما باید تنها به دنبال ایجاد شرایط مناسب جسمی و خصوصا روحی برای جودوکاران باشیم.

دبیر سابق فدراسیون جودو در پایان درباره کادر فنی تیم های ملی تصریح کرد: در صورتی که بنده رئیس فدراسیون شوم برای تیم ملی بزرگسالان یک مربی خوب خارجی می آورم. اما برای تیم های ملی جوانان و نوجوانان از مربی داخلی استفاده خواهیم کرد. البته در کنار آنها از یک مربی یا مشاور خارجی خبره نیز استفاده می کنیم.

جودو درخشنده انتخابات فدراسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر