کد خبر: 371579 A

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک خبر داد:

نخستین نشست خبری مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک با اصحاب رسانه در سال جدید برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در استان تهران، دکتر حسن احمدی، مدیرعامل‌موسسه خیریه کهریزک در ابتدای این نشست گفت: این مجموعه بنیادی غیردولتی، غیر انتفاعی و مردمی است که به لطف خداوند متعال و بانیان خیراندیش با بیش از 44 سال تجربه، فعالیت خود را در خدمت‌رسانی به همنوعان نیازمند بنا نهاده است.

وی افزود: بنیانگذار این موسسه زنده یاد دکتر محمدرضا حکیم زاده انسان بزرگی بود که در سال 1351 با تلاش شبانه روزی توانست آسایشگاه را تأسیس کند.

وی هدف اصلی این موسسه را ارائه خدمت به مددجویان دانست وگفت: آسایشگاه خیریه کهریزک در تلاش است برای نگهداری، توانبخشی و تامین نیازهای اولیه و حیاتی سالمندان، معلولان و بیماران ام اس، نحوه عملکرد خود را متناسب با نیازهای مددجویان شکل دهد.

دکتر حسن احمدی در خصوص تأمین هزینه و نحوه نگهداری از این قشر اظهار داشت: یکی از مهمترین دغدغه های این مرکز ، آموزش مراقبت از سالمندان و معلولان به خانواده های آنان است. تیم مراقبت در منزل و کارشناسان مربوطه با ارئه خدمت و آموزش سعی و تلاش در نگهداری آنها در کانون خانواده می‌کنند و در صورت عدم نگهداری در منزل به صورت روزانه و در مرحله بعد به طور شبانه روزی در آسایشگاه بستری می شوند.

وی تصریح کرد: این سیستم حتی به سازمان بهزیستی هم توصیه شده که به موجب این امر هزینه نگهداری از هر مددجو از 1 میلیون و 700 هزار تومان به 500 هزار تومان کاهش یافته است.

دکتر احمدی با اشاره به خدمت رسانی تیم مراقبت در منزل اذعان داشت: در حال حاضر 285 نفر از تیم مراقبت در منزل آسایشگاه کهریزک ( جنوب تهران و پاکدشت ورامین ) خدمات دریافت می کنند و همچنین در آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز، 115 نفر از خدمات تیم مراقبت در منزل بهره مند می شوند و 322 نفر از امکانات مراقبت روزانه این مرکز استفاده می کنند.

وی ادامه داد: تیم مراقبت در منزل آسایشگاه خیریه کهریزک در نظر دارد در نیمه دوم سال جاری مرکز روزانه ای را برای افراد ضایعه نخاعی راه اندازی کند تا مددجویان بتوانند به صورت روزانه و دوره ای از خدمات این مجموعه استفاده کنند.

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک در خصوص درمانگاه تخصصی و مرکز جراحی جوادالائمه(ع) گفت: یکی از زیرمجموعه های این موسسه درمانگاه خیریه جوادالائمه(ع) است که در قالب یک مرکز جراحی پیشرفته با 3 اتاق عمل مجهز و دارا بودن کلینیک های تخصصی و فوق تخصصی و روزانه با پذیرش 1000 نفر به ارائه خدمت می پردازد. این خدمات تشخیصی و درمانی به مددجویان آسایشگاه کهریزک و بیماران ضایعه نخاعی تحت پوشش سازمان بهزیستی تهران خدمت رسانی می کند.

وی در خصوص خدمات فرهنگی که به مددجویان آسایشگاه خیریه کهریزک ارائه می شود، گفت: کلاس های آموزشی نظیر کلاس قرآن در طول سال بخصوص در ماه مبارک رمضان با حضور 400مددجو برگزار می شود وحدود 45 کارگاه های آموزشی درقالب معرق، گلیم بافی ، خیاطی و... توسط اساتید نیکوکار آموزش داده می شودکه این امر سبب اشتغال زایی ، اعتماد به نفس وامید به زندگی و مستقل بودن آنان می شود.

به گفته احمدی تا کنون دولت هیچ گونه یارانه ایی به مددجویان و حامل های انرژی اختصاص نداده است و این درصورتی است که مددجویان خود از ضعیف ترین و نیازمند ترین قشر آسیب پذیر جامعه هستند.

وی از مجلس خواست مصوبه ای را برای مراکز خیریه در نظر گیرد تا بتواند گستره فعالیت خود را بیش از پیش ارتقاء دهد.

وی در پایان این نشست حضور مردم به عنوان حامیان این موسسه را ، علاوه بر ایجاد حس‌تعهد و مسئولیت اجتماعی نسبت به معلولان و سالمندان جامعه، موجب استحکام معنوی و مادی این مرکز دانست .

خبرنگار: روح الله حسین زاده

احمدی آسایشگاه کهریزک شهرستان ری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر