کد خبر: 374294 A

با هدف بررسی برنامه‌های آموزشی پیشگیری از معلولیت‌؛

نشست مشترک دکتر فاطمه تاجیک، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری با فاضلی نژاد ، مدیر بهزیستی این شهرستان به میزبانی شبکه بهداشت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در این جلسه راه‌های همکاری دو اداره به‌ منظور کاهش معلولیت‌ها و افزایش برنامه‌های آموزشی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مدیر بهزیستی شهرستان ری در این جلسه با اشاره به اینکه بیش از پنجاه‌ درصد از نابینایی‌ها و ناشنوایی‌ها و شصت درصد عقب‌ماندگی‌های ذهنی منشأ ژنتیک دارد، آموزش به مردم در این زمینه و انجام مشاوره ژنتیک به افراد در معرض خطر را دو راه بسیار مهم و مؤثر در کاهش معلولیت‌ها دانست.
 
دکتر  فاطمه تاجیک، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان ری نیز با اشاره به امکانات دو اداره و نیروهای متخصص فعال گفت: سازمان بهزیستی و شبکه بهداشت می‌توانند همکاری‌های نزدیکی در زمینه‌های مختلف ازجمله آموزش و آزمایش‌های غربالگری داشته باشند تا از بروز بسیاری از معلولیت‌ها جلوگیری شود.
 
در این جلسه مقرر شد دو اداره برنامه‌های آموزشی مشترکی را برای گروه‌های هدف شامل پزشکان، ماماها و مراقبین سلامت اجرا کنند.

همکاری در اجرای برنامه غربالگری کاهش شنوایی برای کودکان با استفاده از فضای مراکز سلامت جامعه از دیگر توافقاتی بود که در این جلسه انجام شد.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

بهداشت و درمان تاجیک شهرستان ری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر