کد خبر: 400155 A

مربیان محجوب و ملایی باید به المپیک می‌رفتند؛

دارنده مدال نقره جودوی جوانان جهان در سال ۲۰۰۶ گفت: تا زمانی که به دنبال کارهای گلخانه ای در جودو هستیم٬ نمی‌توانیم در رویدادهای بزرگی همچون المپیک و مسابقات جهانی موفق ظاهر شویم.

به گزارش ایلنا، «ایرج امیرخانی» درباره عملکرد دو نماینده جودوی ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو خاطر نشان کرد: سعید ملایی بد کار نکرد البته او در ۳ دقیقه نخست مسابقه‌اش باور نداشت که می‌تواند حریف خود را شکست دهد. سعید در یک و نیم دقیقه پایانی خوب حمله کرد اما دیر شده بود.

وی با اشاره به اخطار بی موردی که مولایی دریافت کرد، افزود: ورزشکاری که در المپیک حضور دارد، نباید این قدر راحت اخطار بگیرد. او اشتباه بچه گانه‌ای مرتکب شد که به آن شکل اخطار گرفت. هر چند که مشخص بود حریف مولایی آمده بود که با اخطار سعید را ببرد.

قهرمان جودوی غرب آسیا در سال ۲۰۱۱ درباره عملکرد «جواد محجوب» نیز اظهار داشت: بنده به شخصه انتظار داشتم جواد حریفش را شکست دهد چون قبلا او را مغلوب کرده بود. ضمن این که من در چند ماه اخیر در کنار جواد بودم و با او تمرین می کردم و می‌دانستم شرایط خیلی بسیار مناسبی دارد. در هر حال٬ جواد مثل همیشه ظاهر نشد.

امیرخانی در مورد برآیند کلی حضور جودوکاران کشورمان در المپیک ریو گفت: بچه ها زحمت خود را کشیدند، اما متاسفانه باز هم انتظارات از جودو برآورده نشد چون در یکی دو سال اخیر در اردوها و مسابقات خوبی شرکت داشتند.

نفر سوم رقابت های جوجیتسو آسیا همچنین در خصوص مربی ازبکستانی تیم ملی نیز تصریح کرد: «نصرت خان» مربی خوبی است و شاگرد قهرمان المپیک هم تربیت کرده، اما در تیم ایران زمان کافی در اختیار نداشت.

وی ادامه داد: با این حال به نظر من این حق «حامد ملک محمدی» و «مسعود خسروی نژاد» بود که به المپیک اعزام شوند چرا که این دو در ماه های اخیر٬ در کنار سعید و جواد به عنوان مربی اختصاصی آنها زحمت کشیده بودند.

نایب قهرمان پیشین جودوی جوانان جهان در پاسخ به این سئوال که برای موفقیت جودوی ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو چه باید کرد، یادآور شد: اصلی‌ترین نیاز جودوی ما حضور در اردوهای مشترک و رقابت های بین المللی است. تا کی باید بچه ها با سایر اردونشینان تمرین کنند؟

وی افزود: عامل دیگر موفقیت جودوی ما در المپیک آینده، اعتماد به جوانان است. به نظرم٬ هزینه هایی که برای تیم بزرگسالان می‌شود که البته نتیجه ای هم به دست نمی آید، باید صرف آماده‌سازی تیم جوانان شود.

امیرخانی خاطر نشان کرد: دیگر کار گلخانه ای جواب نمی دهد‌. ما هیچ راهی نداریم جز این که برای جوانان هزینه کنیم تا پشتوانه های خوبی برای المپیک توکیو داشته باشیم.

نفر سوم مسابقات سامبو آسیا همچنین به وضعیت نامساعد مدیریتی در فدراسیون جودو اشاره کرد و گفت: بعد از سردار «درخشان» فدراسیون جودو یک رئیس مقتدر به خود ندید و حتی می‌توانم بگویم نابود شد. در حال حاضر جودو یک رئیس مقتدر و با دیسیپلین می خواهد.

امیرخانی در ادامه در مورد برنامه های آتی خود اظهار داشت: مهر ماه امسال در مسابقات ساحلی آسیا در ویتنام در رشته سامبو شرکت می‌کنم ضمن این که آبان ماه نیز در رقابت های جهانی این رشته در بلغارستان نیز حضور خواهم داشت.

قهرمان پیشین جودوی ایران و آسیا در پایان در خصوص حضور چشمگیر و موفق خود در رشته های: جودو ٬ جوجیتسو و سامبو گفت: بعد از این که در جودو بی مهری‌هایی دیدم و به ناچار این ورزش را ترک کردم وارد جوجیتسو و سامبو شدم که در هر دو رشته نیز مدال کسب کردم چرا که این ورزش ها شباهت زیادی به جودو دارند.

المپیک ایران جودو جهان مسابقات جهانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر