کد خبر: 400324 A

در جنوبی‌ترین منطقه تهران انجام شد

شهردار منطقه 20 از ساخت پایانه 40 هزارمترمربعی اتوبوس‌های تندرو در ورودی این منطقه‌جنوبی خبرداد.

سید احمد صفوی با بیان این مطلب  به خبرنگار ایلنا گفت: نخستین پایانه اتوبوس‌های تندرو در منطقه 20 با وسعت بیش از 40 هزار مترمربع در جنب مترو جوانمرد قصاب که یکی از مهمترین ورودی‌های این منطقه محسوب می‌شود، در حال ساخت است.

صفوی به پیشرفت 50 درصدی این پروژه عمرانی ترافیکی اشاره کرد و افزود: بخشی از فضای پایانه جوانمرد قصاب به پارک سوار و پارکینگ عمومی اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه مجهزترین امکانات برای خطوط، ایستگاه‌ها، روشنایی و دیگر خدمات عمومی این پایانه پیش بینی شده، افزود: ایستگاه‌های پایانی خط 9 سامانه اتوبوس‌های تندرو در منطقه 20 واقع شده و به 82 دستگاه اتوبوس دو کابین و 16 دستگاه اتوبوس تک کابین مجهز است.

صفوی توسعه حمل ونقل عمومی را ازاولویت‌های مدیریت‌شهری برشمرد و ادامه داد: دسترسی آسان و سریع، وجود ناوگان مدرن و مجهز حمل و نقل عمومی و صرف کمترین زمان معطلی در ایستگاه ها از مهمترین عواملی است که موجب مشارکت شهروندان در استفاده از حمل و نقل عمومی می شود.

شهردار منطقه 20 با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی و پرهیز از خودروهای شخصی همواره از مهمترین برنامه های مدیریت‌شهری در سال های اخیر بوده، یادآور شد: استقبال گسترده شهروندان منطقه 20 از خط 9 اتوبوس های تندرو نشان از تحقق فرهنگ استفاده از حمل و نقل عمومی دارد.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

استان تهران شهرداری منطقه 20 سید احمد صفوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر