کد خبر: 407438 A

در مراسم نکوداشت دکتر حکیم زاده مطرح شد؛

ایلنا: مراسم بزرگداشت مرحوم « محمدرضا حکیم‌زاده» ، موسس آسایشگاه خیریه کهریزک با معرفی پزشکان برتر سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آسایشگاه خیریه سالمندان و معلولان کهریزک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در این مراسم وزیر تعاون، کار  و رفاه اجتماعی، رییس کمیسون مجلس، سخنگوی هیات رییسه مجلس،مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، رییس سازمان بهزیستی،رییس سازمان نظام پزشکی کشور  و بخشدار کهریزک نیز حضور داشتند.

نایب رییس مجلس با گرامی‌داشت یاد و خاطره دکتر حکیم‌زاده گفت: متاسفانه امروز وجود انسان‌هایی که همه زندگی و فکر و ذکر خود را  در پاسخگویی به نیاز دردمندان قرار می‌دهند خیلی کم و محدود شده است و در جامعه امروزی همه چیز با پول و مقام محاسبه می‌شود.

مسعود پزشکیان افزود: انسان زمانی ارزش پیدا می‌کند که وجودش را برای دستگیری مستمندان و نیازمندان بداند و خود را در اختیار آنها قرار دهد.

نایب رییس مجلس با بیان برخی از آیات قرآنی تاکید کرد: همه وظیفه داریم به کسانی که  نیاز به کمک ما دارند، نگاه ویژه کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم با قدردانی از خدمات خیران بر گسترش « خیر جمعی» در جامعه تاکید کرد و گفت: جامعه ایران امروز بیش از هر زمان دیگر به گمشده‌ای نیاز دارد که آنهم افزایش دگرخواهی و گسترش خیر جمعی به عنوان داروی بی‌بدیل کشور است.

 ربیعی افزود: متاسفانه در حوزه آسیب‌های اجتماعی آمارها نگران کننده است، ضمن آنکه راهکارهای پیشنهادی و ارایه شده نیز غلط و نادرست است.

وی با اشاره به اینکه برخی از آسیب‌ها از اعتیاد، فقر و نابرابری است اظهار داشت: طلاق‌های 6 ماهه، اعتیادهای نوین، نزاع‌ها و... زمینه‌های آسیب‌های اجتماعی امروز ماست.

ربیعی ادامه داد: بچه‌های امروزی بیش از گذشته احساس تنهایی دارند چراکه امروزه ما بیش از قبل به یکدیگر تنه می‌زنیم و این پدیده خطرناکی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: جامعه امروزی نیاز به ایجاد یک جنبش عظیمی از خیر جمعی است و نسل‌های آتی به محبت، اعتماد به نفس و عشق نیاز دارند.

ربیعی گفت: هر ایرانی مسول تمام ایرانیان است و بدانیم ایرانیان زندگی می‌کنند تا دیگران بهتر زندگی کنند.

وی با قدردانی از خدمات دکتر حکیم زاده، تلاش‌های  دکتر دوایی و دکتر دولتی از پزشکان خیر کشور را ستود و گفت:  امروز جای توفیق با فرصت عوض شده است و از کنار چیزهایی که می‌بینیم، بی‌اعتنا می‌گذریم.

وی از اعطای نشان و ساخت تندیس حکیم زاده با مشارکت سازمان نظام پزشکی خبر داد و گفت: این نشان به پاس خدمات و تلاش پزشکان خیری که با یک نگاه و دیدن، تحولی ایجاد کنند اعطا می‌شود.

در این آیین که با اجرای برنامه‌های شاد و موسیقی توسط معلولان آسایشگاه خیریه کهریزک همراه بود، دکتر علی نوبخت حقیقی، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، دکتر احمدی، مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک و محمدرضا صوفی نژاد، مدیرعامل آسایشگاه خیریه کهریزک به ارایه دیدگاه‌های خود در خصوص نحوه مشارکت خیرین و فعالیت‌های این آسایشگاه پرداختند.

شایان ذکر است در این مراسم به مناسبت روز پزشک، از پزشکان برتر سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  با اهدای لوح سپاس و تندیس تجلیل شد.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

آسایشگاه کهریزک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر