کد خبر: 407440 A

شهردار منطقه 20 خبر داد:

ایلنا: شهردار منطقه 20 در آستانه سال تحصیلی جدید به اختصاص بن خرید لوازم التحریر و البسه به 2000 دانش آموز کم برخوردار و تهیه جهیزیه 15 زوج جوان به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید احمد صفوی با اشاره به اهمیت اقدامات خیرخواهانه گفت: با هماهنگی معاونت اجتماعی فرهنگی و آموزش و پرورش منطقه 20 بن کارت‌های لوازم‌التحریر و البسه بین دانش آموزان کم برخوردار در 195 مدرسه توزیع می‌شود.

صفوی با اشاره به اینکه اولین مجمع خیرین منطقه 20 در راستای اجرای برنامه‌های مدیریت شهری و با هدف کاهش فقر و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان کم بضاعت برگزار شد اظهار کرد: با دعوت تعدادی از خیرین محلی و اصناف و با استفاده از ظرفیت‌های موجود اقتصادی و اجتماعی بالقوه سطح منطقه، به منظور مشارکت طبقات مختلف جامعه در کمک رسانی به محرومان بستر مناسب ایجاد شده است.

شهردار منطقه گفت: با شناسایی زوج‌های جوانی که توانایی تامین حداقل‌های شروع زندگی خود را ندارند با همکاری خیران، قرارگاه جهادی امام رضا منطقه20 و همراهی شهرداری منطقه نسبت به تهیه وسایل ضروری این زوج‌های جوان اقدام شد.

وی در جلسه هم‌اندیشی خیران این منطقه، تشکیل نهادهای خودجوش برای کمک به مستمندان و افراد ناتوان را سرلوحه کار خیران برشمرد و افزود: خدمت به هم‌نوع موجب نزول رحمت الهی می‌شود.

صفوی با اشاره به اجرای مسجد محوری و محله محوری، مشارکت ائمه جماعات و ستاد تواتمندسازی با رویکرد اجتماعی فرهنگی را از آثار کاهش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: با توجه به اهمیت سلامت اقشار جامعه، رفع نیاز محرومان و نیازمندان از سوی انسان‌های خیر موجب افتخار و کسب نام نیک و ثبت پاداش اخروی در پرونده اعمال است.

در ادامه این جلسه حجت الاسلام و المسلمین مسلمی مسئول قرارگاه جهادی امام رضا منطقه 20 با بیان اینکه سال گذشته 110 ازدواج آسان در شهر تهران ثبت شده که 8 مورد آن مربوط به منطقه 20 است اظهار کرد: شناسائی افراد نیازمند، خانواده‌های بی‌سرپرست و بدسرپرست و رسیدگی و حمایت آنها مورد توجه این قرارگاه است.

مسلمی همچنین افزود: اینگونه نشست‌های هم‌اندیشی فرصت مناسبی برای بالابردن ظرفیت‌ها و پیش بینی برنامه‌ها برای توسعه ازدواج آسان است.

شهردار  منطقه 20 در پایان بهره‌مندی از برکات کرامت  و  احسان به خانواده‌های نیازمند که موجب حفظ کانون امن خانواده‌ها می‌شود را نتیجه مشارکت خیران در امور خیرخواهانه عنوان کرد.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

شهردار منطقه 20 تهران سید احمد صفوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر