کد خبر: 425252 A

در راهپیمایی اربعین در تهران انجام می‌شود؛

50 ایستگاه صلواتی و 2 موکب ویژه زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در منطقه 20 بر پا می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحسین مسلمی به خبرنگار ایلنا گفت: همزمان با سومین سال پیاده‌روی اربعین حسینی شهر تهران، 3 جایگاه ویژه مدیحه‌سرایی و روضه‌خوانی در سه راه ورامین، ضلع شرقی و جنوبی حرم  و 50 ایستگاه صلواتی در کل مسیر راهپیمایی اربعین حسینی(ع)، 2 موکب در مدرسه امام علی(ع) و کانون فرهنگی تربیتی سمیه مستقر می‌شوند تا به زائران پیاده‌رو و شهروندان عزادار حسینی خدمات رسانی کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 20 به تشکیل کمیته‌فرهنگی توسط شهرداری منطقه 20 اشاره کرد و از جمله وظایف این کمیته را توزیع آثار فرهنگی با محتوای آموزشی آداب زیارت ویژه اربعین، ساماندهی حضور طلاب و مبلغان در مراسم و حضور در موکب‌ها، ترویج فرهنگ عاشورایی، هماهنگی با روحانیون مساجد درباره سخنرانی فضیلت زیارت اربعین با محوریت مساجد و هیئت‌های مذهبی و ... برشمرد.

مسلمی به شناسایی اماکن مسکونی و تجاری در مسیر راهپیمایی اشاره کرد و افزود: برای تأمین رفاه حال زائران، شهروندان داوطلبی که قادر به ارائه خدمات به جاماندگان کربلا هستند، توسط نواحی هفتگانه منطقه 20 شناسایی شدند و آن روز به زائران پیاده خدمت‌رسانی خواهند کرد.

وی به دیگر ویژه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مدیریت‌شهری به مناسبت اربعین حسینی نیز اشاره کرد و اظهار داشت: برپایی مراسم سوگواری، زیارت اربعین، سخنرانی‌های مذهبی، برپایی ایستگاه ارائه خدمات سلامت‌محور و ... در ضلع شرقی و جنوبی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) نیز برگزار خواهد شد.

به گفته وی مسیر راهپیمایی اربعین حسینی(ع) از میدان امام حسین رأس ساعت 7:30 صبح روز اربعین(30آبان) آغاز و به حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) ختم می‌شود.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

استان تهران راهپیمایی اربعین شهرداری منطقه 20
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر