کد خبر: 429388 A

رئیس اداره ارشاد شهرستان ری به ایلنا خبر داد:

نخستین« سوگواره عکس اربعین» ویژه زائران حرم حضرت عبدالعظیم (ع)« همزمان با راهپیمایی میلیونی مردم تهران و شهرستان های اطراف به سمت شهرری برگزار می شود.

سید محمد موسوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با اعلام این خبر به خبرنگار ایلنا گفت: این سوگواره با هدف ثبت و ضبط لحظات دلدادگی مردم به اهل بیت عصمت و طهارت (ع)،  تحکیم پیوند بین دین، هنر و رسانه با معرفی و به تصویر کشیدن صحنه‌های عزاداری و دلدادگی، اعتلای مفهوم غنی عزاداری در فرهنگ ایرانی و عشق و دلدادگی عاشقان حضرت اباعبدالله علیه السلام در همگامی مردم تهران و ری با زائران اربعین حسینی در کربلای معلی، برگزار می شود.

به گفته سید محمد موسوی، این جشنواره در بخش‌های حرفه‌ای و غیر حرفه‌ای(موبایلی) با شرایط مندرج در فراخوان، روز راهپیمایی اربعین حسینی (٣٠ آبان) برگزار می‌شود و مهلت ارسال آثار نیز تا ٦ آذر ماه سال جاری تعیین شده است.

وی افزود: بر این اساس، جوایز بخش حرفه‌ای شامل برگزیده اول: سکه تمام بهار آزادی به همراه تندیس و لوح تقدیر سوگواره عکس اربعین، برگزیده دوم: نیم سکه بهار آزادی به همراه تندیس و لوح تقدیر سوگواره عکس اربعین و برگزیده سوم نیز: ربع سکه بهار آزادی به همراه تندیس و لوح تقدیر سوگواره عکس اربعین خواهد بود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری اظهار داشت: در بخش غیر حرفه‌ای (موبایلی) نیز جوایز نقدی شامل: مبلغ ۶ میلیون ریال برای نفر اول، مبلغ ۵ میلیون ریال برای نفردوم و مبلغ ۴ میلیون ریال برای نفر سوم در نظر گرفته شده است.

موسوی اظهار داشت: علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه‌اطلاع‌رسانی rey.farhang.gov.ir  مراجعه و یا با شماره تلفن  ٣٣٧٧٩٥٥٠ تماس حاصل کنند.

 نخستین سوگواره عکس اربعین ویژه زائران حرم حضرت عبدالعظیم (ع) به همت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ٢٠، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری و کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین شهرستان ری برگزار می شود.

خبرنگار: روح الله حسین زاده

استان تهران سیدمحمد موسوی اداره ارشاد شهرستان ری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر