کد خبر: 503235 A

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی از اجرای طرح پهنه بندی محصولات باغبانی با هدف کاهش ریسک مخاطرات طبیعی خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در نشست مشترک مدیران معاونت امور باغبانی و صندوق بیمه محصولات کشاورزی اظهار کرد: افزایش بیمه پذیری محصولات مهم و اجرای بیمه تنه درختان در مورد همه درختان بخش باغبانی ضروری است.

وی با اشاره به اجرای طرح توسعه محصولات گلخانه ای در اقتصاد مقاومتی و انتقال سبزی ها از فضای باز به گلخانه ها، تصریح کرد: سازه های گلخانه ای و محصولات تولیدی در گلخانه نیز باید بیمه شوند.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی همچنین از اجرای طرح پهنه بندی محصولات باغبانی با هدف کاهش ریسک مخاطرات طبیعی با مشارکت صندوق بیمه محصولات کشاورزی، هواشناسی و موسسه تحقیقات باغبانی خبر داد.

در این نشست، قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی نیز با اشاره به گزارش عملکرد این صندوق در سال گذشته، اعلام کرد: در زمینه محصولات باغبانی، دو طرح جدید بیمه پایه و بیمه یارانه ای برای تحت پوشش قرار گرفتن خطرات جدی و فاجعه بار مانند سرمازدگی مرکبات شمال که در آن بیش از 70 درصد محصول یک منطقه به دلیل بلایای طبیعی از بین می رود، اجرا می شود.

محمدابراهیم حسن نژاد خاطرنشان کرد: بهره برداری از سامانه جامع و کامل بیمه گری محصولات باغبانی بزودی آغاز و با راه اندازی این سامانه، دسترسی مدیران و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی در همه سطوح به اطلاعات و آمارها و وقایع بیمه ای به صورت آنلاین ممکن می شود.

وی اظهار داشت: بیش از نیمی از اعتبارات صندوق بیمه کشاورزی به بخش باغبانی پرداخت می شود به طوری که 80 تا 90 درصد باغدارانی که محصولشان را بیمه می کنند، غرامت دریافت می کنند.


 

محصولات باغی مخاطرات طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر