کد خبر: 511748 A

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان البرز با اشاره به برگزاری کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، گفت: این کارگروه بیش از ۱۳۰۰ مصوبه داشته و اعتبارات خوبی به استان تخصیص یافته و بیش از ۶۷۰ میلیارد تومان سرمایه در گردش در اختیار واحد‌های تولیدی استان قرار گرفته است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران ، ایرج موفق در همایش اصناف، در سازمان صنعت و معدن و تجارت البرز، با اشاره به اینکه اصناف در کشور به همراه صنعتگران خوش درخشیدند، افزود: ۱۰ درصد واحد‌های نمونه کشوری از حوزه اصناف و صنعت از استان البرز بوده است.

وی ادامه داد: البرز در حوزه تولید جایگاه رو به رشد و مناسبی دارد و در طی چهار سال گذشته هزار و ۱۲۰ پروانه بهره برداری در استان البرز صادر شده و در سرمایه گذاری خارجی البرز بیش از ۲۲ واحد صنعتی در البرز سرمایه گذاری کرده اند که ۶ واحد تولیدی پروانه بهره برداری گرفته اند و ۱۶ مجوز در حال انجام مراحل است.

وی بیان کرد: در بحث سرمایه گذاری خارجی البرز رتبه برتر کشور را کسب کرده است و در مجموع در کل کشور رتبه سوم را به دست آوردیم و البرز بسیار جای کار دارد.

موفق با بیان اینکه ده واحد صنفی و صنعتی در استان البرز و اتحادیه نمونه هستند، گفت: همه صنعت گران و اصناف استان لایق تقدیر هستند چون چرخ اقتصاد به وسیله این عزیزان می‌چرخد.

وی با اشاره به صادرات ۶۰ میلیون دلاری غیرنفتی البرز در سال ۹۲ افزود: صادرات استان به نسبت سال ۹۲ در سال ۹۵ به شش برابر افزایش یافته و بازاریابی برای کالاهای تولیدی استان در نمایشگاه خارجی و داخلی افزایش یافت.

 

ایران رشد سازمان صنعت معدن و تجارت استان سازمان صنعت و معدن سرمایه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر