کد خبر: 514547 A

پایش بیماری‌های طیور و بررسی وضعیت بهداشتی مزارع مرغ مولد و کارخانجات جوجه کشی استان توسط اداره کل دامپزشکی استان گیلان در سه ماهه نخست سال جاری انجام گرفت.

به گزارش ایلنا، سهراب عاقبتی مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه استان گیلان با استقرار تعداد قابل توجه واحدهای مرغ اجداد و مادر و تولید ماهیانه حدود  25 تا 30 میلیون قطعه جوجه یکروزه، نقش مهمی در تأمین جوجه یکروزه مورد نیاز کشور را داراست، گفت: به‌ منظور بررسی وضعیت بهداشتی واحدهای اجداد، مادر و کاخانجات جوجه کشی، نمونه گیری و انجام آزمایشات مربوط به بیماریهای مهم و قابل انتقال در سطح مزارع مرغ اجداد و مادر و نیز اخذ نمونه های محیطی از کارخانجات جوجه کشی استان در طی سه ماهه نخست سال جاری انجام گرفت.
در این راستا با انجام بالغ بر 70 مورد بازدید از واحدهای مذکور، تعداد 5950 عدد نمونه خون و 320 نمونه محیطی اخذ و در آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی مورد بررسی قرار گرفت. وی افزود کلیه این فعالیت ها در جهت تضمین کیفیت جوجه های یکروزه تولیدی که در سطح استان پرورش داده می شود و یا به واحدهای مرغداری سایر استانها حمل می شود، انجام می گیرد.

 

بیماری های طیور کارخانجات جوجه کشی مرغ مولد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر