کد خبر: 518280 A

شرکت سرمایه گذار خارجی AGT ترکیه بعنوان یکی از سه برند برتر کشور ترکیه تولید کننده انواع محصولات صنایع چوب در دنیا است که ایران را بعنوان اولین کشور برای سرمایه گذاری خارجی در دنیا انتخاب کرد.

به گزارش  ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین، " نماینده ارشد شرکت AGT ترکیه" در دیدار با سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، آبیک والبرز در مجلس شورای اسلامی افزود: این شرکت با هدف سرمایه گذاری برای تولید محصولات صادرات محور تصمیم قطعی و نهایی را گرفته و بعد از ارزیابی استانهای کشور و شناسایی و بررسی نقاط قوت جهت استقرار در شهرک صنعتی کاسپین قزوین، آن را به عنوان مکانی برای احداث کارخانه انتخاب و بزودی عملیات اجرایی احداث آن آغاز می شود.

در ادامه سیده حمیده زرآبادی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، قزوین را بعنوان یکی از قطب های صنعتی و مکانی امن برای سرمایه گذاری بر شمرد و افزود: قزوین بدلیل دسترسی آسان به پایتخت و کریدور اقتصادی دارای موقعیت استراتژیک مناسب برای سرمایه گذاری می باشد.

وی با  ابراز امیدورای از حضور این شرکت بزرگ در شهرک صنعتی کاسپین گفت: امیدواریم با حضور این شرکت زمینه برای ترغیب و تشویق دیگر شرکتهای خارجی فراهم شود.

نماینده مردم قزوین ، آبیک و البرز در مجلس خواستار بکارگیری نیروهای انسانی ماهر، متخصص و کار آمد از جوانان بومی استان در مجموعه  شد و نوید همکاری، مساعدت و تسهیل گری در امور جذب سرمایه گذار خارجی را به شرکت مزبور را داد.

"حمیدرضا خانپور" مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی استان در پایان گفت: 11 هکتار از اراضی شهرک صنعتی کاسپین به این شرکت واگذار شده که در طول چند ماه آینده کلنگ احداث عملیات اجرایی این کارخانه در فاز نخست با سرمایه‌گذاری 45 میلیون یورویی به صورت سرمایه‌گذاری مستقیم و سرمایه در گردش به زمین زده خواهد شد.

وی میزان اشتغال مستقیم این طرح صنعتی را 300 نفر عنوان کرد ک طبق برنامه اعلامی از سوی این شرکت در نیمه دوم سال 97 فاز اول آن با اشتغال 60 نفر راه اندازی می شود و فازهای دوم و سوم در پایان سال 98 به بهره برداری خواهد رسید.

ایران ترکیه سرمایه سرمایه گذاری کریدور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر