کد خبر: 528401 A

واحد پرورش قارچ دکمه ای با حضور مسولان استانی و کشوری در کردستان افتتاح شد.

به گزارش ایلنا، در سومین روز از هفته دولت و با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی، استاندار کردستان و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مسئولان استان و شهرستان،   واحد پرورش قارچ دکمه ای با تولید سالانه 1200 تن در روستای قلعه جی سروآباد افتتاح شد.

ذوالفقاری در حاشیه این مراسم گفت: واحد پرورش قارچ دکمه ای با سطح زیر کشت 11 هزارو هفتصد متر مربع در هر دوره و سطح زیر کشت  70 هزار دویست مربع در سال توسط شرکت اورامان سبز در شهرستان سروآباد به بهره برداری رسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود:  این واحد با 20 سالن و تولید 1 هزار و دویست تن قارچ دکمه ای درسال  برای 120 نفر شغل ایجاد کرده است.

وی عنوان کرد: محل تامین تسهیلات پروژه از اعتبارات توسعه بخش کشاورزی بوده که با عاملیت بانک سپه از سال 93 شروع و در سال 95 پروژه به پایان رسیده است.

ذوالفقاری با بیان اینکه مبلغ کل سرمایه گذاری طرح یک صد هزار و 800 میلیون ریال است اضافه کرد: مبلغ تسهیلات دریافتی از بانک 84 هزار میلیون ریال و  میزان آورده متقاضیان پروژه هم 16 هزارو هشتصد میلیون ریال بوده است.

استان کردستان در حال حاظر با 11 واحد پرورش قارچ صنعتی و 46 واحد خانگی ظرفیت تولید 2 هزارو پانصد و هفده تن قارچ خوراکی در رتبه 14 کشوری تولید این محصول قرار دارد

 

کردستان تولید قارچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر