کد خبر: 530393 A

مدیرعامل ذوب‌آهن:

احمد صادقی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به افزایش صادرات ذوب آهن نسبت به دو سال گذشته، گفت: ۵۸۵ هزار تن محصول از ذوب آهن طی 5 ماه اول امسال صادر شد.

به گزارش ایلنا احمد صادقی مدیرعامل ذوب آهن اصفهان در نشستی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صادرات کارخانه ذوب آهن اظهار داشت: در دو سال گذشته افزایش صادرات را در این شرکت شاهد بودیم، این در حالی است که پیش از این صادرات به کشورهای عراق و افغانستان صورت می‌گرفت اما هم اکنون به کشورهای عمان، به مقدار 175 هزار تن، به کشور امارات به مقدار 109 هزار تن، به افغانستان به مقدار 81 هزار تن و به کشور تایلند نیز 68 هزار تن صادرات محصول داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه جمع صادرات ما به 585 هزار تن می‌رسد، گفت: در 5 ماهه سال 96، 80 درصد برنامه‌های ما در صادرات محقق شده است.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن با بیان اینکه هزینه تولید تمام شده را پایین آورده‌ایم، افزود: هزینه تمام شده محصولات ذوب آهن از 1878 تومان به 1250 تومان کاهش یافته که حاصل فعالیت های مختلف مدیریتی و تکنیکی است.

صادقی اظهار داشت : مشکل اصلی ذوب آهن مربوط به مسائل مالی است که بخش عمده آن حاصل عدم بازگشت سرمایه در طرح توازن بوده است .

وی افزود : ذوب آهن در طرح توازن 4 هزار میلیارد تومان هزینه کرد اما به دلیل جداشدن واحد سبا ، این هزینه بی ثمر ماند

مدیرعامل ذوب آهن گفت : برای حل مشکلات این شرکت راه حل های مختلفی پیشنهاد داده ایم که می تواند موجب شکوفایی مجدد این مادر صنعت فولاد کشور شود .

احمد صادقی اظهار داشت : تولید کنونی چدن ذوب اهن حدود 2 میلیون و 600 هزار تن است که امکان افزایش آن به 3 میلیون و 600 هزارتن با 56 میلیون یورو سرمایه گذاری وجود دارد و در این زمینه اقدامات لازم آغاز شده است .

رسول زرگرپور استاندار اصفهان نیز در این نشست خاطرنشان کرد: برای برطرف کردن مشکلات ذوب آهن باید بسته‌ای ارائه و تمام نکات آن از منظرهای مختلف ارائه شود.

وی افزود : این بسته باید توسط وزارت های صنعت ، معدن و تجارت ، کار ، رفاه وتامین اجتماعی و اقتصاد و دارایی بررسی گردد.

 

اصفهان تایلند ذوب آهن وزیر صنعت معدن و تجارت یورو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر