کد خبر: 530439 A

بیژن حاج محمد رضا رئیس هیت مدیره انجمن صنفی مالکین اماکن فروش و عرضه فراورده های نفتی کشور(تک و دو منظوره) به همراه هیئتی با مراجع عظام تقلید در قم دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش ایلنا در این دیدارها حضرات آیات مکارم شیرازی و علوی گرگانی پس از استماع سخنان علی منشی مدیرعامل مرکز مطالعات و برنامه ریزی سوخت کشور در رابطه با مشکلات عدیده جایگاه داران و همچنین مشروح طرح ملی (طیجاک) با مشارکت تمامی جایگاه داران سوخت کشور و بررسی جزییات آن رهنمود های خود را ایراد و حل سریع مشکلات جایگاه داران را خواستار و حمایت خود را از این طرح ملی اعلام داشتند.

در این دیدار ها حضرت آیت الله مکارم شیرازی ضمن ارائه نقطه نظرات حکیمانه خویش و یادآوری شرایط خاص کشور ضمن دعوت تمامی دوایر دولتی و سازمان ها جهت حل مشکلات مردم بخصوص قشر جوان و تحصیل کرده در سطح کشور بر معضل بیکاری تاکید و آمادگی هر چه بیشتر خود جهت حمایت از مجاری عرضه سوخت و امکان ایجاد فرصت های شغلی در این صنف را اعلام کردند و همچنین مقرر گردید تا بصورت مستمر نظرات و گزارشات مربوطه از طریق مرکز مطالعات تقدیم ایشان گردد.

همچنین حضرت آیت الله علوی گرگانی بابیان اینکه بسیاری از مشکلات موجود در کشور تنها خاص کشور خودمان است، اظهار داشت: خود مسئولان نیز متوجه این مشکلات هستند و از آن آگاهی کامل دارند.

وی افزود: موانع مختلفی در کشور وجود دارد که باید با همدلی مسئولان در حل آن‌ها اهتمام داشته باشیم، البته گاهی نیز مشکلات مربوط به خود سازمان و تشکیلات است که در این زمینه باید دولت به حل آن کمک کند.

آیت‌الله علوی گرگانی با انتقاد از دخالت برخی افراد صاحب نفوذ در امور کشور گفت: چرا باید شخصیتی که صاحب نفوذ است با دخالت در امور مشکل در یک سازمان و تشکیلات به وجود بیاورد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم خطاب به مسئولان گفت: از مسئولان تقاضامندیم که با صبر و حوصله به حل مشکلات اهتمام داشته باشند و ما نیز از اموری که جنبه شرعی آن رعایت شود حمایت می‌کنیم چراکه مایه افتخار ما است که جزو یاوران طرح‌هایی مانند طرح های پیشتهاد شده(مرکز مطالعات)که در بر گیرنده حقوق تمام جایگاه داران کشور به دور از رانت و هرگونه سواستفاده که از نظام کارشناسی شده ای پیروی میکند و برای مردم ثمری داشته باشد، باشیم.

 

بیکاری فرآورده های نفتی قم کارشناسی هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر