کد خبر: 541627 A

در دیدار چان وان چی رییس شورای تجاری ویتنام و ایران با دکتر حسن صالحی معاون وزیر و رییس سازمان شیلات ایران، روابط تجاری بخش کشاورزی دو کشور بررسی شد.

به گزارش ایلنا، چان وان چی در پنجمین سفر خود به ایران با اشاره به تاسیس دفتر در قشم و تشکیل شورای تجارت دو کشور از خرید میگو، خاویار، تخم قزل آلا از ایران و تاسیس کارخانه سس ماهی در ایران در قشم خبر داد.

دکتر صالحی با اشاره به اقدامات خوبی که در توسعه روابط دو کشور انجام شده ، آمادگی کامل سازمان شیلات ایران را برای همکاری اعلام نمود. ایشان همچنین از همکاری در فعالیت طرف ویتنامی در قشم و بندرعباس خبر داد.

چان وان چی آمادگی خود را برای خرید پودر ماهی، پودر استخوان و گوشت از ایران اعلام نمود. وی همچنین خواستار صادرات برنج به ایران شد. وی خواستار رفع مشکلات بانکی بین دو کشور شده و همچنین وی از صادرات 20 هزار تن غذای میگو به ایران خبر داد و در پایان دعوتنامه سفر مهندس حجتی وزیر جهادکشاورزی به ویتنام را به دکتر صالحی تقدیم کرد.

گفتنی است دکتر صالحی از شرکت های ویتنامی برای حضور در نمایشگاه بین المللی شیلات ایران دعوت به عمل آورد که با استقبال آنان روبه رو شد.

 

جهاد کشاورزی ایران و ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر