کد خبر: 544370 A

استاندار هرمزگان تبیین کرد:

استاندار هرمزگان با اشاره به اهمیت توسعه و زیباسازی جزایر این استان، گفت: باید از ظرفیت دستگاه‌ها از جمله بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای توسعه‌ی جزایر استفاده شود.

به گزارش ایلنا، فریدون همتی اظهار داشت: باید علاوه بر توسعه و پیشرفت همه‌جانبه‌ی همه جزایر استان از جمله جزیره‌ی هرمز، به معماری خاص و زیباسازی فضای محیطی آن‌ها نیز توجه کنیم، تا به جاذبه‌ی خوبی برای گردشگران برای سفر به این استان تبدیل شوند.

وی با اشاره به بحث توسعه و پیشرفت جزیره‌ی هرمز و تفاهم‌نامه با بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در زمینه‌ی محرومیت‌زدایی و توانمندسازی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این جزیره، بیان داشت: مطالعات و بررسی‌های لازم در خصوص توسعه و پیشرفت همه‌جانبه‌ی جزیره‌ی هرمز انجام گرفته که امیدواریم این مطالعات در خصوص دیگر جزایر نیز به سرعت انجام گیرد و در آینده‌ی نزدیک شاهد جزایر توسعه‌یافته و زیبا در استان هرمزگان باشیم.

استاندار هرمزگان به دستورالعمل ته‌لنجی اشاره کرد و اظهار داشت: بحث اجرای قانون ته‌لنجی نیز در سفر وزیر کشور به استان که به احتمال فراوان نیمه‌ی اول آبان ماه انجام شود، پی‌گیری خواهد شد تا مردم استان بتوانند همانند مردم بوشهر از این دستورالعمل استفاده کنند و بهره‌مند شوند.

همتی با اشاره به نقش بنیاد برکت و سرمایه‌گذاری‌های این بنیاد در توسعه‌ی استان، تصریح کرد: امیدواریم با روحیه‌‌ی جهادی که در بنیاد برکت وجود دارد و توجهی که مدیران استانی به توسعه‌ی جزایر دارند و با اقدام خوب دستگاه‌های محلی و ملی، روند توسعه‌ی جزایر هرمزگان شتاب گیرد.

استان هزمزگان با دو هزار و ۴۰۰ کیلومتر ساحل دارای ۱۴ جزیره است که جزیره‌ی هرمز از جمله جزایر زیرمجموعه‌ی شهرستان قشم است.

هرمز جزیره‌ای بیضی ‌شکل و گنبدی نمکی در خلیج فارس و در هشت کیلومتری بندرعباس است. این جزیره را به علت موقعیت جغرافیایی آن و مجاورت با تنگه‌ی هرمز، کلید خلیج فارس می‌دانند، همین موقعیت است که آن را در طول تاریخ، از نظر راهبردی و بازرگانی از اهمیت خاصی برخوردار کرده است.

اجتماعی و فرهنگی حضرت امام سرمایه قشم هرمزگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر