کد خبر: 578086 A

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی قم با بیان اینکه سال گذشته وضعیت بازار کشور قزاقستان را مورد بررسی قرار دادیم گفت: 160 هزار دلار صادرات سنگ از خوشه سنگ استان به قزاقستان صورت گرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان قم؛ امیر طیبی نژاد در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان قم که در تالار امام جواد(ع) ساختمان استانداری با اشاره به وضعیت صادرات سنگ استان قم به قزاقستان اظهارداشت: در استان قم 250 واحد سنگ بری و چندین معدن سنگ وجود دارد و 160 هزار دلار صادرات سنگ از خوشه سنگ استان به قزاقستان صورت گرفت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم افزود: صادرکنندگان استان 20 کانتینر مبلمان و محصولات چوبی به عراق صادر کردند و صادرکنندگان استان قم، قشر متوسط عراق را هدف قرار گرفتند.

وی در ادامه یادآو رشد: سال آینده برای بازاریابی محصولات چوبی استان در پنج کشور جهان برنامه ریزی کردیم و امیدواریم به توفیقات لازم دست یابیم.

آوری فرد مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم نیز در ادامه این جلسه گفت: مشکلات صادرکنندگان را در سطح استان قم رفع کردیم، مشکلات ملی را به وزارتخانه‌ها ارائه دادیم و اتحادیه صادرکنندگان هم پیگیری‌های زیادی برای رفع این مشکلات داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید شرکت‌های مدیریت صادرات در استان قم ایجاد شود تا از طریق این شرکت‌ها، شرکت‌های کوچک استان قم بتوانند صادر کنند. اکنون در حال اهلیت سنجی شرکت‌های مدیریت صادرات در استان هستیم.

 

دلار رشد قزاقستان قم معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر