کد خبر: 400192 A

جام کنفدراسیون آسیا؛

ایلنا: تیم ملی والیبال ب ایران در جام کنفدراسیون آسیا با تیم های ژاپن، استرالیا و کره جنوبی همگروه است.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، پنجمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون مردان آسیا از یکم مهرماه به میزبانی شهر ناخوم پاتوم تایلند آغاز می‌شود.
هشت تیم برتر قاره کهن آسیا در این رقابت‌ها حضور دارند که تیم ملی ب والیبال ایران با تیم‌های ژاپن، استرالیا و کره جنوبی در گروه دوم همگروه است.
در گروه نخست این رقابت‌ها نیز چهار تیم تایلند (میزبان)، چین، قطر و چین تایپه با یکدیگر رقابت می‌کنند.
دور مقدماتی این رقابت‌ها از روز پنج شنبه یکم مهرماه آغاز می‌شود و به مدت سه روز تا شنبه سوم مهرماه ادامه خواهد داشت که تیم ملی ب والیبال ایران به ترتیب به مصاف تیم‌های استرالیا، ژاپن و کره جنوبی می‌رود.
روز یکشنبه چهارم مهرماه هشت تیم شرکت کننده در این رقابت‌ها استراحت دارند و از روز دوشنبه مرحله یک چهارم نهایی و حذفی این رقابت‌ها آغاز می‌شود.
در مرحله یک چهارم نهایی پنجمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون والیبال آسیا تیم‌های اول تا چهارم گروه نخست دور مقدماتی به صورت ضربدری با تیم‌های اول تا چهارم گروه دوم مسابقه می‌دهند که تیم‌های برنده به جمع چهار تیم برتر در مرحله نیمه نهایی صعود می‌کنند و تیم‌های بازنده نیز در دیگر مراحل این رقابت‌ها برای رتبه‌های پنجم تا هشتم مسابقه می‌دهند.
روزهای سه شنبه و چهارشنبه 6 و 7 مهرماه نیز مراحل نیمه نهایی و نهایی این رقابت‌ها برگزار می‌شود تا در پایان رتبه بندی هشت تیم شرکت کننده مشخص شود.
والیبال ایران با دو مدال طلا و یک نقره پرافتخارترین کشور مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا است و در رقابت‌های سال 2016 نیز به دنبال کسب چهارمین مدال خود است.

تیم ملی ب والیبال ایران هم اکنون با 16 بازیکن در اردوی برون مرزی قطر به سر می‌برد و در این اردو چند دیدار دوستانه و تدارکاتی با تیم ملی والیبال قطر و و تیم العربی این کشور برگزار خواهد کرد.

 

تایلند فدراسیون والیبال تیم ملی ب جام کنفدراسیون مردان آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر