کد خبر: 407384 A

ایلنا: رییس رویدادهای بین‌المللی و رییس سازمان لیگ فدراسیون والیبال گفت: تیم ملی والیبال قزاقستان جایگزین قطر در جام کنفدراسیون مردان آسیا شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون والیبال، پنجمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون مردان آسیا از اول مهر ماه به میزبانی شهر ناخوم پاتوم تایلند آغاز می‌شود. هشت تیم برتر قاره آسیا در این رقابت‌ها حضور دارند که تیم ملی والیبال ب ایران با تیم‌های ژاپن، استرالیا و کره جنوبی در گروه دوم همگروه است.

رییس رویدادهای بین المللی فدراسیون والیبال ایران با بیان اینکه قرار بود در گروه نخست این رقابت‌ها نیز چهار تیم تایلند (میزبان)، چین، قطر و چین تایپه با یکدیگر رقابت کنند، گفت: قزاقستان جایگزین قطر در این گروه شد. این جایگزینی به دنبال انصراف قطر از حضور در این رقابت‌ها انجام شده است و قزاقستان که در رتبه نهم رده‌بندی آسیاست جایگزین قطر شده است.

تیم ملی والیبال «ب» ایران هم اکنون با 17 بازیکن در اردوی نهایی برای حضور شایسته در این رقابت‌ها به سر می‌برد. قرار بود تیم قطر برای برگزاری چند دیدار دوستانه این هفته به تهران بیاید که به دنبال انصراف این تیم از جام کنفدراسیون والیبال آسیا، این اردو نیز لغو شد.

والیبال ایران با دو مدال طلا و یک نقره، پرافتخارترین کشور مسابقات والیبال جام کنفدراسیون آسیا است و در رقابت‌های سال 2016 نیز به دنبال کسب چهارمین مدال خود است.

 

تیم ملی والیبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر