کد خبر: 410416 A

ایلنا: سرمربی تیم ملی ب والیبال ایران گفت: ایران در مرحله مقدماتی جام کنفدراسیون آسیا در گروه سختی قرار دارد و پیش بینی عملکرد تیم ها بستگی به ترکیب آنان خواهد داشت.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، ناصر شهنازی در حاشیه آخرین تمرین رسانه ای این تیم گفت: تیم ملی ب والیبال ایران تمرینات آماده سازی خود را از هشتم اسفندماه سال گذشته با سه هدف آغاز کرد که این تمرینات تا کنون به مدت هفت ماه به طول انجامیده است.

وی هدف نخست تمرینات این تیم را پشتوانه سازی بازیکن برای تیم ملی والیبال ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک، لیگ جهانی و بازی های المپیک دانست و گفت: پشتیوانه سازی خوبی برای تیم ملی در این مدت انجام شد و در لیگ جهانی کاملا این موضوع مشخص شد.

سرمربی تیم ملی ب والیبال ایران دومین هدف تمرینات این تیم را پرورش بازیکنان جوان برای حضور در ترکیب سال‌های آینده تیم ملی بزرگسالان دانست و گفت: بازیکنان خوبی همانند سلیم چپرلی، امین اسمعیل نژاد و لیبروهای تیم ملی ب در این زمینه پرورش یافتند که از آمادگی بسیار خوبی نیز برخوردارند.

شهنازی با تاکید بر اینکه سومین هدف تمرینات تیم ملی ب حضور شایسته در جام کنفدراسیون والیبال آسیا بود، تصریح کرد: امیدوارم در این رقابت‌ها که از اول مهرماه شروع می‌شود، نمایش قابل قبولی داشته باشیم.

شهنازی درباره حریفان ایران در جام کنفدراسیون آسیا و پیش بینی عملکرد تیم ملی ب والیبال گفت: این موضوع بستگی زیادی به ترکیب تیم‌های شرکت کننده دارد. امسال قاره آسیا در سطح بزرگسالان تنها رقابت‌های انتخابی المپیک را داشت و دیگر رویداد مهمی در این قاره برگزار نشد.

وی ادامه داد: اگر تیم هایی مانند استرالیا، چین، کره جنوبی و ژاپن با ترکیب اصلی در این رقابتها شرکت کنند، سطح رقابت‌ها بسیار متفاوت خواهد بود. تیم ایران نیز در دور مقدماتی با کره جنوبی، ژاپن و استرالیا همگروه است که گروه بسیار سختی است. البته نکته مهم دیگر مرحله حذفی است که اگر تیم ایران در مرحله مقدماتی صدرنشین شود، احتمالا تا فینال به چین نمی‌خورد و بدترین شکل ممکن نیز چهارم شدن ایران در دور مقدماتی است.

سرمربی تیم ملی ب درباره همراهی سیچلو در این رقابت‌ها گفت: خیلی خوشحالیم که مربی خوبی همچون سیچلو در این رقابت‌ها تیم ایران را همراهی می‌کند. قرار بود این مربی دو هفته قبل از مسابقات به ایران بیاید که نشد، اما در تایلند محبت می‌کند و همراه تیم ملی ب والیبال ایران خواهد بود.

وی درباره اردوی برون مرزی قطر نیز گفت: با توجه به اینکه تیم ماه‌ها در اردو و تمرینات بود، برگزاری این اردو بسیار ضروری بود و مسابقات خوبی با تیم‌های العربی و تیم ملی والیبال قطر در این اردو داشتیم. قرار بود تیم قطر نیز به تهران بیاید که به دلیل انصراف قطر از جام کنفدراسیون والیبال آسیا این سفر لغو شد.

شهنازی تصریح کرد: بعد از اردوی قطر تیم ملی ب والیبال ایران تمرینات خود را در تهران پیگیری کرد و چند دیدار تدارکاتی با تیم والیبال نیروهای مسلح انجام دادیم که دیدارهای تدارکاتی خوبی برایمان بود.

پنجمین دوره مسابقات والیبال جام کنفدراسیون مردان آسیا روزهای یکم تا هفتم مهرماه به میربانی تایلند برگزار می‌شود و تیم ملی ب والیبال بامداد روز شنبه تهران را به مقصد شهر ناخون پاتوم تایلند ترک می‌کند.

 

فدراسیون والیبال تیم ملی ب والیبال ایران جام کنفدراسیون آسیا ناصر شهنازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر