کد خبر: 177476 A

بچه ها ۹۰ دقیقه جنگیدند؛

باید از کسب یک امتیاز مقابل تیم قدرتی نیجریه راضی باشیم و به نظر من تمام بازیکنان برای کسب این یک امتیاز زحمت کشیدند و کار آنها ستودنی بود.

سرمربی سابق تیم ملی با بیان اینکه بازیکنان ایران برای نتیجه تساوی برابر نیجریه با تمام وجود و توان خود ۹۰ دقیقه جنگدیدند و دوندگی بی امانی داشتند، گفت: دفاع تیمی ایران جانانه بود و انصافا تمام بازیکنان برای این نتیجه زحمت کشدیدند.

علی پروین در گفتگو با خبرنگار ایلنا ضمن بیان این مطلب افزود: باید از کسب یک امتیاز مقابل تیم قدرتی نیجریه راضی باشیم و همین که دروازه تیم ملی باز نشده و توانستیم یک امتیاز از تیم آماده نیجریه بگیریم باید خوشحال باشیم. به نظر من تمام بازیکنان برای کسب این یک امتیاز زحمت کشیدند و کار آنها ستودنی بود.

پروین افزود: کی روش تمام هم و غم خود را از ابتدا روی بازی با نیجریه گذاشته بود چون می دانست شاید نتواند به این سادگی از آرژانتین و بوسنی امتیاز بگیرد و به خواسته خودش هم رسید و توانست با خنثی کردن برنامه های تیم نیجریه به آنچه می خواهد دست یابد.

کاپیتان سابق تیم ملی در مورد بهترین بازیکن زمین گفت: همه بچه ها برای این نتیجه تلاش کردند و کل تیم ایران بهترین بودند و با دل و جان برای سربلندی فوتبال ایران زحمت کشیدند.

وی در مورد دیدار با آرژانتین و بوسنی گفت: مطمئنا تیم ملی مقابل این دو تیم هم بازی بسته و تدافعی را به نمایش خواهد گذاشت و برای نباختن بازی خواهد کرد با این تفاوت که حریفان حالا یک بازی از تیم ما را دیده اند و مطمئنا برنامه های ویژه ای برای خنثی کردن کارهای دفاعی ما خواهند داشت.

پروین توجیه بودن بازیکنان نسبت به وظایف فردی و تیمی را نقطه قوت تیم ملی عنوان کرد و اظهار داشت: کی روش نشان داد به خوبی بازیکنان را نسبت به وظایف شان آشنا کرده و آنها در دفاع به خوبی اصل پوشش را رعایت می کردند و با دوندگی و بازی تخریبی اجازه ندادند تا بازیکنان نیجریه بازی خودشان را انجام دهند.

سرمربی سابق تیم ملی با بیان اینکه بازی بسته ایران مقابل نیجریه یادآور دیدار تیم ملی مقابل کره جنوبی در بازی های آسیایی ۹۰ پکن بود، تصریح کرد: این مسابقه من را یاد بازی ایران و کره جنوبی در مرحله نیمه نهایی بازی های آسیایی انداخت که تیم ملی با یک بازی بسته و دفاعی توانست کره جنوبی را زمین گیر کند و در نهایت با کشاندن بازی به وقت های اضافه با گل مرحوم سیروس قایقران تیم قدرتمند کره را شکست دادیم و در فینال هم در ضربات پنالتی کره شمالی را بردیم و قهرمان شدیم.

پروین ادامه داد: در آن زمان کره تیم قدرتمندی بود و ما ناگزیر بودیم مقابل آنها بسته و تدافعی بازی کنیم و به دنبال اشتباهات حریف باشیم و درست مثل بازی با نیجریه به دنبال ضد حملات باشیم که اتفاقا از این شیوه نتیجه هم گرفتیم.

وی در مورد دلیل عدم همراهی اش با تیم ملی در جام جهانی گفت: همه می دانند که من از هواپیما می ترسم و گرنه کفاشیان، عزیز محمدی، تاج و نبی از من دعوت کردند تا در این سفر کنار تیم ملی باشم ولی به دلیل دوری راه و ترس از سفر هوایی باعثشد از این سفر صرفنظر کنم و بازی ها را از تلویزیون و کنار خانواده تماشا کنم.

پروین در پایان با بیان اینکه امیدوارم تیم ملی در دو بازی آینده هم نظیر دیدار با نیجریه سربلند باشد و بتواند مردم را راضی کند گفت: بهرحال باید بدانیم که در جام جهانی بازی می کنیم و با حریفان قدرتمندی همگروه هستیم و همین که می بینیم بازیکنان با تمام توان برای تیم ملی تلاش می کنند باید قدردان زحمات و فداکاری های آنها باشیم.

آرژانتین ایران برزیل بوسنی پکن تلویزیون تیم ملی زمین عزیز محمدی نیجریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر