کد خبر: 178313 A

بازی با آرژانتین یک فرصت طلایی است؛

در یکسری جلسات یکسری مسائل مطرح شد. جلساتی که به نظر من باید خیلی زودتر از این‌ها انجام می‌شد ولی در همین جا می‌خواهم به همه هواداران و مردم تضمین بدهم این جلسات هیچ تاثیری در عملکرد تیم ملی نخواهد داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد که بازی با آرژانتین یک فرصت طلایی است.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی‌روش در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران گفت: منتظر بودم آخرین آزمایش‌های پزشکی‌ ما انجام شود که خوشبختانه بعد از جلسه پزشکی می‌توانم با خوشحالی اعلام کنم هیچ مشکلی از نظر مصدومیت بازیکنان نداریم. خیلی خوشحال هستم کادر پزشکی و فیزیوتراپ‌ها گفته‌اند شرایط خوب و کاملی داریم و این ثابت می‌کند کاری که در دو اردوی قبلی انجام داده‌ایم، کاملا مفید و سودمند بوده است.

کی‌روش در ادامه گفت: بعد از ۳ سال حضور در ایران شرایط رسانه‌ای در این کشور را به خوبی می‌شناسم. به خوبی می‌دانستم دیر یا زود یکسری شایعات در رسانه‌ها مطرح خواهد شد. من اینجا هستم که به هرگونه شایعه و شک‌ و شبهه‌ای پاسخ دهم و با قاطعیت می‌گویم در یکسری جلسات یکسری مسائل مطرح شد. جلساتی که به نظر من باید خیلی زودتر از این‌ها انجام می‌شد ولی در همین جا می‌خواهم به همه هواداران و مردم تضمین بدهم این جلسات هیچ تاثیری در عملکرد تیم ملی نخواهد داشت.

وی متذکر شد: هرچه از دست من برآید برای تیم ملی انجام می‌دهم که مشکلات و مسائل تیم حل شده و تیم به بیشترین کارایی دست پیدا کند. من همچنین قصد دارم درباره صحبت یا شایعه‌ای که قرار است بعدا مطرح شود هم توضیح بدهم. شایعات هیچ اعتباری ندارند.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سؤال که صحبت‌هایش با روزنامه پرتغالی مبنی بر جدایی‌اش از تیم ملی بعد از جام‌جهانی صحت دارد یا خیر، گفت: مصاحبه‌ای که از من منتشر شد، چیزی بود که خیلی وقت پیش انجام شده بود. این یک مصاحبه قدیمی است و با بحث‌های قبلی که در اردوی آفریقا صورت گرفت تفاوتی ندارد. من دوست دارم کارم را با ایران ادامه بدهم، اما وقتی فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش نمی‌خواهند کاری از دست من بر نمی‌آید. البته باید بگویم این موضوعی نیست که بخواهیم اکنون درباره آن صحبت کنیم. ‬ همه می‌دانند چطور یک مصاحبه می‌تواند روی بازیکنان تاثیر بگذارد. در اتریش هم به این مسئله اشاره کردم، اما آن موقع کسی دغدغه‌اش این نبود.

سرمربی تیم ملی یادآور شد: من ۵ روز پیش هم این مسئله را گفتم و اشاره کردم باعثو بانی‌اش چه کسی است. فکر می‌کنم شما همه واقعیت را می‌دانید. اما اگر بخواهید فکر کنید این مسائل یک صدم درصد روی کار من و بازیکنانم تاثیر می‌گذارد باید بگویم که اشتباه می‌کنید.

کی‌روش در واکنش به این موضوع که در تهران برای ماندن او صحبت‌های مثبتی مطرح شده، عنوان کرد: اینکه بالاترین مقام اجرایی کشور حامی ماندن من است، برایم افتخار بزرگی محسوب می‌شود. این افتخار را هیچ‌وقت فراموش نمی‌کنم. در اتریش هم گفتم ایران و ایرانی همیشه در قلب من خواهند ماند، اما الان زمان مناسبی نیست که درباره این مسئله صحبت کنیم. در حال حاضر باید فقط بر روی بازی با آرژانتین تمرکز کنیم.

وی ادامه داد: باید فضای اردوی تیم را ساکت نگه دارم تا با همان تمرکز بازی برابر نیجریه مقابل آرژانتین هم قرار بگیریم. بازی با آرژانتین مهمترین بازی تاریخ فوتبال ایران خواهد بود، اما فکر نمی‌کنم در شرایطی که ۲ روز دیگر به آغاز این دیدار مانده زمان مناسبی برای مطرح کردن چنین بحث‌هایی باشد. در حال حاضر تمام بازیکنان و کادر فنی با تعهد و تمرکز بالا تلاش می‌کنند تا کار را به جلو پیش ببرند. باید روحیه جنگندگی و تمرکزمان را بالا ببریم.

کی‌روش درباره دیدار بعدی تیم ملی مقابل آرژانتین گفت: به شما قول می‌دهم همانطور که در بازی اول توانستیم کار مهمی انجام دهیم در این بازی هم با یاد هواداران بازی قابل قبولی انجام دهیم خدا هم به ما کمک می‌کند.

وی در پاسخ به این سوال که سرمربی نیجریه بعد از بازی اعتراف کرد که در تله شما افتاد و آیا برای سرمربی آرژانتین هم دامی در نظر گرفته‌اید، گفت: بدون شک سعی خواهیم، اما به دام انداختن آن پسر کوچک که اسمش مسی است، واقعا کار دشواری است. اگر او را هم محاصره کنیم، با آمدن آگرو و دی‌ماریا کار سخت خواهد شد. بارها این مسئله را تکرار کرده‌ام. فکر می‌کنم حتی بخواهیم فکر کنیم آرژانتین بخواهد ایران را بوینس‌آیرس دعوت کند تا یک بازی فوتبال با ما انجام دهد، بسیار دور از انتظار و غیر واقعی است و در حال حاضر این خوشبختی به در خانه ما آمده که این فرصت شیرین و طلایی را داریم.

کی‌روش در پایان تاکید کرد: نمی‌خواهم این کیک شیرین را از دست بدهیم. بازی با آرژانتین فرصتی است که در طول زندگی بازیکنان من فقط یک بار به آنها می‌رسد. بعضی از همین بازیکنان در آینده کنار شومینه خواهند نشست و به نوه‌های خود خواهند گفت که با مسی بازی کردیم و هواداران ایران از این بازی لذت بردند.

آرژانتین بازی تیم ملی تیم ملی فوتبال ایران سرمربی تیم ملی فدراسیون فوتبال فوتبال کارلوس کی روش مشکلات روزنامه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر