کد خبر: 239536 A

کی‌روش از چه کسی شاکی است؟

تیم‌ملی می‌تواند جزو ۴ تیم جام ملت‌های آسیا باشد. اگر همان بازی‌هایی که از ایران سراغ داریم را انجام دهند، جز ۴ تیم می‌شوند و رفتن به فینال شانس و اقبال می‌خواهد.

مدافع سابق تیم ملی فوتبال کشورمان معتقد است کارلوس کی‌روش و شاگردانش توان رسیدن به جمع ۴ تیم برتر جام ملت‌های آسیا را دارند، اما برای حضور در فینال‌مسابقات به شانس و اقبال هم نیاز داریم.

گفت‌وگوی رحمان رضایی با خبرنگار ورزشی ایلنا را در زیر می‌خوانید:

دیدار تیم‌ملی مقابل عراق چطور بود؟
بازی خوبی بود، اما بدون‌تعارف باید بگویم نفراتی در زمین بودند که در جام ملت‌ها ذخیره هستند و بعید می‌دانم کی‌روش در بازی‌های رسمی از آنها استفاده کند، البته این جوان‌ها خوب بازی کردند و نوع بازی و آرایش آنها در زمین خوب بود و نمایش خوبی داشتند و قابل تحسین بود که عراق را بردند. همه می‌دانند آرایش تیم‌ملی در جام ملت‌ها غیر از این خواهد بود و ترکیب تیم ملی کاملا عوض خواهد شد. کی‌روش مقابل عراق قصد داشت بازیکنان را محک بزند تا ذخیره‌های مطمئن را پیدا کند.

کی‌روش پس از بازی اعلام کرد از نظر تدارکات ضعیف‌ترین تیم جام‌ملت‌ها هستیم. در این رابطه نظری دارید؟
برنامه‌ریزی برای تیم ملی دست خود کی‌روش بود و الان کی‌روش از چه کسی شاکی است؟ خودش اردو گذاشت و باید بازی می‌گذاشت. در این مدت اردوی‌پرتغال و افریقا را گذاشت و خودش بهتر می‌داند چه کار کرده است. کی‌روش با این مصاحبه می‌خواهد کسی را مقصر جلوه بدهد یا اگر ناکامی داشت خودش را بی‌تقصیر جلوه بدهد؟ این مصاحبه ۲ تا معنی دارد، چون بازیکنان در اختیارش بودند و ۲ تا اردو هم داشت و بازی‌های تدارکاتی هم داشته‌اند و شاید به لحاظ تواضع این حرف را گفته باشد که از چنین شخصی بعید است.

البته کفاشیان هم اعلام کرده کی‌روش بهانه می‌آورد؟
این نظر کفاشیان است و در مورد نظر او صحبتی ندارم. من نظر خودم را می‌گویم و این حرف کی‌روش می‌تواند یک نوع بی‌احترامی به مربیان لیگ باشد که بازیکنان نا آماده را به تیم‌ملی داده‌اند و به نظرم زیاد جالب نیست و بی‌احترامی به مربیان لیگ است.

چه پیش‌بینی از حضور تیم‌ملی درجام ملت‌ها دارید؟
تیم‌ملی می‌تواند جزو ۴ تیم جام ملت‌های آسیا باشد. اگر همان بازی‌هایی که از ایران سراغ داریم را انجام دهند، جز ۴ تیم می‌شوند و رفتن به فینال شانس و اقبال می‌خواهد. ما می‌توانیم جزو ۴ تیم باشیم و بعد از آن همه‌چیز به شرایط روحی و فنی بازیکنان بستگی دارد، اما بعید می‌دانم تا آنجا مشکل‌خاصی داشته باشیم. البته در همه بازی‌ها مشکل وجود دارد، اما برای رسیدن به ۴ تیم مشکل خاصی نباید داشته باشیم.

تیم‌ملی در این مسابقات شانس‌قهرمانی دارد؟
می‌توانم بگویم ۶۰ درصد شانس قهرمانی داریم و بعید می‌دانم با این برنامه‌ریزی به قهرمانی برسیم. امیدوارم قهرمان بشویم، اما اگر روی حساب و کتاب بخواهیم جلو برویم، با این امکانات، ‌ برنامه‌ریزی و بازی‌های تدارکاتی نمی‌توانیم قهرمان شویم.

حتی رئیس AFC هم صحبتی از بخت‌ایران برای قهرمانی در این جام نکرده…

بله؛ شیخ سلمان ژاپن، ‌ کره‌جنوبی و استرالیا را شانس‌های اصلی قهرمانی داشته و اعلام کرده قطر هم شگفتی‌ساز است، این حرف بدون‌مطالعه و مقدمه نیست و روی هوا حرف نزده و همین حرف خیلی از مسائل را تحت‌تاثیر خودش قرار می‌دهد که مهمترین آن بحثداوری است و روی قضاوت بازی‌ها موثر است و روی نتایج ما هم تاثیر خواهد گذاشت.

جام‌ملت‌های آسیا رحمان رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر