کد خبر: 241615 A

ژاپن ۳ - فلسطین صفر؛

ژاپن مدافع عنوان قهرمانی است و سامورایی‌ها ۴ دوره از بازی‌ها جام قهرمانی را بالای سر برده‌اند که در این زمینه رکوردار آسیا نیز به شمار می‌روند.

سامورایی‌ها با ارائه یک بازی برتر نیمه نخست برابر فلسطینی‌ها را برنده به رختکن رفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۰:۳۰ از گروه D تیم ملی فوتبال ژاپن در نخستین دیدار خود در ورزشگاه نیوکاسل با قضاوت عبدالرحمن عبدو از قطر به مصاف فلسطین رفت که نیمه‌نخست این دیدار با برتری ۳ بر صفر سامورایی‌ها به پایان رسید.

ترکیب ژاپن:کاواشیما، یوشیدا، موریشیگه، ساکای، ناگاتومو، اندو، هاسبه، کاگاوا، اینوی، هوندا، اوکازاکی

ترکیب فلسطین:صالح، بطاط، البداری، جابر، مهجنا، ابوحامد، سعید، ابوحبیب، زازا، الامور، نوعمان

در این دیدار ژاپنی‌ها از همان دقایق ابتدایی بازی برتری خود را بر رقیب نه‌چندان قدرتمند خود دیکته کردند و در دقیقه ۸ یاسوهیتو اندو موفق شد دروازه صالح را باز کند تا برتری را به اردوی آبی‌ها بیاورد.

این برتری ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۲۵ شینجی اوکازاکی شوت کاگاوا را در میانه راه با ضربه سری سریع به تور دروازه فلسطین دوخت تا نتیجه ۲ بر صفر شود.

در دقیقه ۴۲ داور این دیدار به سود سامورایی‌ها اعلام پنالتی کرد که کیسوکه هوندا به راحتی و برخلاف حرکت صالح دروازه فلسطین را برای سومین بار گشود تا شاگردان خاویر آگیره نیمه نخست را با برتری مطلق به رختکن بروند.

ژاپن مدافع عنوان قهرمانی است و سامورایی‌ها ۴ دوره از بازی‌ها جام قهرمانی را بالای سر برده‌اند که در این زمینه رکوردار آسیا نیز به شمار می‌روند.

در دیگر دیدار این گروه تیم ملی فوتبال عراق از ساعت ۱۲:۳۰ با قضاوت فهد المرداسی از عربستان در ورزشگاه بریسبان به مصاف اردن خواهد رفت.

گفتنی است، شانزدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا از ۱۹دی‌ماه تا ۱۱ بهمن ماه در استرالیا در حال برگزاری است.

بازی تیم ملی فوتبال جام ملت های آسیا رقابت ژاپن عراق عربستان عنوان قهرمانی فلسطین قطر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر