کد خبر: 243840 A

ایران صفر - امارات صفر؛

حضور سروش رفیعی، علیرضا جهانبخش، خسرو حیدری و وحید امیری در میدان نشان داد که کی‌روش نمی‌خواهد دست خود را برای دیدارهای آینده تیم ملی رو کند.

نیمه نخست دیدار تیم‌های ملی ایران و امارات با تساوی بدون گل دو تیم به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در حساس‌ترین دیدار از گروه سوم رقابت‌های جام‌ملت‌های آسیا تیم ملی فوتبال کشورمان از ساعت ۱۲:۳۰ با قضاوت ساتو ریوچی از ژاپن در ورزشگاه سانکورپ در شهر بریزبین در حضور ۲۰ هزار تماشاگر که اکثر آنها را ایرانی‌ها تشکلی می‌دادند به مصاف امارات رفت که نیمه نخست این دیدار بدون رد و بدل شدن گلی به پایان رسید.

ترکیب ایران:علیرضا حقیقی، سیدجلال حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، وحید امیری، خسرو حیدری، مهرداد پولادی، جواد نکونام، آندرانیک تیموریان، سروش رفیعی، علیرضا جهانبخش و سردار آزمون

ترکیب امارات:ماجد ناصر، ولید عباس، حبیب الفردان، عامر عبدالرحمان، محمد سالم، علی احمد مبخوت، عمر عبدالرحمان، احمد خلیل، خمیس اسماعیل، عبدالعزیز سنکور و محمد احمد غریب

ملی‌پوشان کشورمان در این دیدار در حالی به میدان اماراتی‌ها آمده بودند که با دستور کی‌روش حاجی‌صفی، دژاگه، شجاعی و وریا غفوری ۴ بازیکن اصلی تیم ملی در این بازی روی نیمکت نشسته بودند تا تیمی جوان‌تر به نسبت بازی‌های قبل در زمین مسابقه حاضر شود. حضور سروش رفیعی، علیرضا جهانبخش، خسرو حیدری و وحید امیری در میدان نشان داد که کی‌روش نمی‌خواهد دست خود را برای دیدارهای آینده تیم ملی رو کند.

در دقیقه ۵ اماراتی‌ها نخستین خطر را ایجاد کردند. شوت حمید اسماعیل از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار دروازه حقیقی به بیرون رفت.

در دقیقه ۱۳ روی کار تیمی توپ در موقعیتی تک به تک به سردار آزمون رسید که البته سنگربان امارات زودتر به توپ رسید و با شیرجه‌ای زمینی با برخورد به سردار توپ را هم به بیرون زد. این خطرناک‌ترین صحنه بازی تا این لحظه هم بود.

در دقیقه ۱۶ روی پاس سروش رفیعی باز هم سردار آزمون دروازه امارات را با شوتی سنگین تهدید کرد که البته در میانه راه توپ با برخورد به مدافع اماراتی به کرنر رفت.

در دقیقه ۱۷ ارسال وحید امیری با ضربه سر جهانبخش همراه شد ولی ضربه جهانبخش آرام‌تر از آن بود که ماجد ناصر را به خطر بیندازد.

در دقیقه ۳۵ در موقعیتی خطرناک اماراتی‌ها روی خطای نکونام پشت محوطه جریمه ایران صاحب ضربه ایستگاهی شدند که شوت احمد خلیل به مدافعان ما برخورد کرد و برگشت داده شد.

در دقیقه ۴۱ علی مبخوط با شوتی زمینی از سمت راست خط دفاعی ما دروازه حقیقی را نشانه گرفت که البته شوت این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه ۴۳ اراسال کرنر تیموریان با ضربه سر خطرناک سردار آزمون همراه شد که توپ به دست مدافع اماراتی خورد و به کرنر رفت. بازیکنان ما اعتقاد به ضربه پنالتی داشتند که البته داور اماراتی نقطه کرنر را نشان داد تا اعتراض ملی‌پوشان ما به پایان برسد. ضربه کرنر مجدد تیموریان هم سودی برای ما نداشت.

داور ژاپنی در نیمه نخست به ولید عباس از امارات و جواد نکونام و سردار آزمون از ایران کارت زرد نشان داد.

تیم ملی ایران کارلوس کی‌روش جام‌ملت‌های آسیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر