کد خبر: 243947 A

۳۸۰ دقیقه بدون‌گل خورده در استرالیا؛

ایران با این دفاع آهنین قطعا مقابل شرق آسیایی ها هم حرف های بسیاری برای گفتن خواهد داشت و کره جنوبی و حتی ژاپن و استرالیا از رویارویی با حریفی با چنین دفاع پولادین هراس دارند و دل نگرانند.

تیم کارلوس کی‌روش در جام شانزدهم تاکنون در ۳ بازی رسمی و یک بازی تدارکاتی در استرالیا دروازه‌اش باز نشده و دفاع فولادین ایران تاکنون نقطه قوت تیم ملی بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، تیم ملی با اتکا به قدرت تدافعی خود که به مثابه دفاعی آهنین عمل می‌کند در مرحله مقدماتی بدون دریافت گل مقابل ۳ تیم بحرین، قطر و امارات یکی از معدود تیم‌هایی بود که با رکوردی جالب توجه مرحله مقدماتی را سپری کرد و با اقتدار راهی مرحله حذفی شد.

هر چند تیم ملی در ۳ دیدار مقدماتی و یک دیدار تدارکاتی مقابل عراق تا این لحظه نزدیک به ۳۸۰ دقیقه است که دروازه تیم ملی استوار و پابرجا مانده، ولی همچنان برخی اشتباهات فردی نزد مدافعین تیم ملی دیده می‌شود که با توجه به صعود به مرحله حذفی و حساس شدن بازی‌ها می‌بایست این اشتباهات به حداقل برسد.

دفاع تیم ملی نسبت به بازی‌های جام جهانی با حضور چهره‌های جدیدی چون وریا غفوری و پورعلی گنجی چهره جوان‌تر و جنگنده‌تری به خود گرفته و در کنار باتجربه‌هایی چون سید جلال حسینی، امیر حسین صادقی، مهرداد پولادی و خسرو حیدری به استحکام بالایی دست یافته، بطوری که این دیوار بتونی نظیر سوهانی بر اعصاب حریفان کشیده می‌شود.

علیرضا حقیقی هم در درون دروازه آخرین بخش از دیوار دفاعی است که به نظر می‌رسد بعد از جام‌جهانی با کوهی از اعتماد به نفس درون دروازه تیم ملی ایستاده و به نگرانی‌ها در آخرین سنگر دفاعی تیم کی‌روش پایان داده است.

ایران که با این دفاع آهنین از تیم‌های غرب‌آسیا مغلوب‌هایی تمام عیار ساخته، قطعا مقابل شرق آسیایی‌ها هم حرف‌های بسیاری برای گفتن خواهد داشت و ژاپن و حتی کره‌جنوبی و استرالیا از رویارویی با حریفی با چنین دفاع پولادین هراس دارند و دل نگرانند.

تیم ملی با این دفاع مستحکم و آهنین که تداعی‌گر یونان ۲۰۰۴ جام ملت‌های اروپاست حتی می‌تواند تا فینال بازی‌های آسیایی هم پیش برود و بعد از ۴۰ سال جام قهرمانی را بالای سر ببرد. اتفاقی که در صورت تحقق آن باید سهم قابل‌توجهی را برای ستون‌دفاعی تیم ملی و مردان مستحکم این خط قائل شد.

اعتماد به نفس ایران بازی بحرین تیم ملی ژاپن قطر کارلوس کی روش کره جنوبی یونان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر