کد خبر: 121425 A

برای کسب سهمیه جهانی به تایلند می‌رویم؛

ملی‌پوشان کشورمان ۲۸ آبان ماه تهران را به مقصد تایلند ترک خواهند کرد. این رقابت‌ها از یکم تا هشتم آذرماه در شهر بانکوک در جریان است

در آستانه اعزام تیم ملی بسکتبال با ویلچر به تایلند، جهت حضور در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان، سرمربی تیم ملی، توضیحاتی در خصوص آخرین شرایط ملی‌پوشان و نیز مسابقات پیش رو ارائه داد.

به گزارش ایلنا، عباس آقاکوچکی در مورد وضعیت شاگردانش گفت: با توجه به برگزاری مراحل پیشین اردو، اقدامات اصلی انجام شده و در آخرین مرحله تمرینات که امروز نیز به پایان می‌رسد، بیشتر بر هماهنگی بانفرات و مرور تکنیک‌ها متمرکز بودیم و دو دیدار تدارکاتی بسیار خوب با تیم زنجان برگزار کردیم و امروز نیز آنالیز کلی تمرینات انجام می‌شود.

وی افزود: مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۴ در کره‌جنوبی برگزار می‌شود و تاکنون رقابت‌های انتخابی سایر قاره‌ها از جمله اروپا، آمریکا و آفریقا انجام شده و تنها مسابقات بخش آسیا و اقیانوسیه باقی مانده است.

سرمربی تیم ملی گفت: در رقابت‌های انتخابی آسیا و اقیانوسیه، ۱۰ تیم شرکت کرده‌اند که در دو گروه تقسیم شده‌اند، در گروه A تیم ایران با ژاپن، چین، مالزی و تایوان همگروه است و در گروه B نیز تیم‌های استرالیا، کره‌جنوبی، کویت، نیوزلند و تایلند قرار دارند.

وی در مورد تیم‌های حاضر در این مسابقات خاطرنشان کرد: استرالیا نایب قهرمان پارالمپیک لندن است و در کنار آن تیم‌های ژاپن و نیوزلند نیز قدرتمند ظاهر شده‌اند، تیم چین نیز سرمایه‌گذاری خوبی انجام داد است.

آقاکوچکی افزود: از بین تیم‌های شرکت‌کننده، به غیر از کره‌جنوبی که از سهمیه میزبانی استفاده می‌کند، ۳ تیم دیگر جواز حضور در رقابت‌های جهانی را کسب می‌کنند و به همراه ۱۱ تیم منتخب از قاره‌های دیگر در رقابت‌های جهانی که تیرماه سال ۹۳ در کره‌جنوبی برگزار می‌شود، حضور خواهند داشت.

سرمربی تیم ملی در مورد شرایط سنی تیم ملی گفت: پس از پایان دوران محرومیت، تیم ملی با تغییرات زیادی روبرو بوده و در حال حاضر بیش از ۵۰ درصد از بازیکنان از افراد جدید و جوان هستند.

وی تصریح کرد: اکنون که بسکتبال با ویلچر ایران دوران جدیدی را پس از محرومیت آغاز کرده، در درجه اول هدف ما حضوری شایسته در مسابقات انتخابی است و پس از آن برای کسب سهمیه جهانی تلاش می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم به مقام قهرمانی یا نایب قهرمانی نایل شویم.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران با ترکیب سامان بلاغی، میلاد خردمند(فارس) محمد صحی(تهران) اسماعیل حسین پور(آ. شرقی)، علیرضا احمدی، وحید غلام آزاد، مرتضی ابراهیمی، ابراهیم احمدی، مرتضی غریبلو(زنجان) مرتضی عابدی(مرکزی) محسن طلوعی(اردبیل) و حسن عبدی(خراسان رضوی) و با هدایت آقایان سیدعباس آقاکوچکی، سرمربی تیم ملی، کمال عشق، مربی تیم ملی و محمد پورمقدم، مربی بدنساز عازم مسابقات انتخابی خواهد شد.

این رقابت‌ها از یکم تا هشتم آذرماه در شهر بانکوک در جریان است و برنامه مسابقات ایران به شرح زیر اعلام شده:

روز جمعه، اول آذر: ا یران و ژاپن

روز شنبه، دوم آذر: ایران و مالزی

روز یکشنبه، سوم آذر: ایران و چین

روز سه شنبه، پنجم آذر: ایران و تایوان

ملی‌پوشان کشورمان ۲۸ آبان ماه تهران را به مقصد تایلند ترک خواهند کرد.

ایران و چین تایلند چین خراسان رضوی رقابت سرمایه گذاری سرمربی تیم ملی عشق لندن اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر