کد خبر: 121431 A

همزمان با مراسم هفته پارالمپیک؛

امیدوارم بتوانیم از این موقعیت و فرصت بدست آمده به نحو احسن براى ورزش بانوان معلول کشورمان استفاده مطلوب داشته باشیم.

نخستین نشست کمیته بانوان کمیته پارالمپیک آسیا(APC) همزمان با هفته پارالمپیک طى روزهاى ۱۲ و ۱۳ آذرماه به میزبانى کمیته ملى پارالمپیک کشورمان برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا، پس از انتخاب فاطمه رخشانى(نایب رئیس دوم کمیته پارالمپیک ایران) به عنوان نخستین مسئول کمیته بانوان APC، در شهریورماه گذشته، از این پس برنامه‌ریزى و سیاست ‌گذارى فعالیت‌هاى بانوان ورزشکار معلول ۴۱ کشور قاره آسیا در کمیته بانوان که در دبیرخانه آن در تهران است، انجام خواهد شد.

در ترکیب کمیته بانوان APC نمایندگان ۶ کشور: فاطمه رخشانى - ایران(رئیس)، خانم هى جاچان – کره جنوبى(نایب رئیس)، خانم مالینى راجا ساگاران – مالزى(دبیرکل APC)، خانم هارومى اوروکوبو – ژاپن، خانم پروین غدیر آقا – پاکستان و خانم ابتسام السوادى از کشور امارات حضور دارند.

رخشانی: پیشرفت بانوان معلول ورزشکار آسیا در نشست تهران بررسى می‌شود

نایب رئیس دوم کمیته ملى پارالمپیک کشورمان با اعلام خبر این اجلاس گفت: این نشست ۲ روزه با حضور اعضاى کمیته بانوان آسیا و نمایندگان بانوان ورزش معلولین ایران در آکادمى ملى المپیک برگزار می‌شود.

رخشانی افزود: این اجلاس هزمان با مراسم بزرگداشت هفته پارالمپیک در کشورمان برپا می‌شود و اعضاى کمیته بانوان آسیا روز سیزدهم آذرماه در همایش بزرگ پارالمپیک که در مجموعه ورزشى دوازده هزار نفرى آزادى برگزار می‌شود به عنوان مهمان ویژه حضور خواهند داشت.

رئیس کمیته بانوان پارالمپیک آسیا پیرامون برنامه این نشست گفت: طبق برنامه در این اجلاس دو روزه پیشرفت بانوان معلول ورزشکار آسیا به بحثگذارده مى‌شود و در این خصوص برنامه‌ریزى و سیاست‌گذارى خواهد شد. امیدواریم بتوانیم از تجربیات نمایندگان کشورها استفاده کنیم. طبق برنامه‌ریزى پرسش‌ نامه مشترک براى بررسى اطلاعات کشورهاى آسیایى به ۴۱ کشور ارسال می‌شود و پس از آن نقطه نظرات را به APC ارائه می‌دهیم.

رخشانى در پایان اظهار امیدوارى کرد که این نشست به ورزش زنان پارالمپیک آسیا یارى مطلوب رساند و گفت: امیدوارم بتوانیم از این موقعیت و فرصت بدست آمده به نحو احسن براى ورزش بانوان معلول کشورمان استفاده مطلوب داشته باشیم.

المپیک ایران پاکستان زنان ژاپن کمیته آسیا بانوان سیاست پارالمپیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر