کد خبر: 158635 A

والیبال نشسته قهرمانی آسیا - مشهد؛

برگزاری این رقابت ها از حیثفرهنگی، گردشگری و ورزشی برای استان و حتی کشورمان دستاوردهای مطلوبی به همراه خواهد داشت.

رییس ستاد اجرایی رقابتهای والیبال نشسته قهرمانی آسیا اظهار کرد: با توجه به ظرفیتهای خوب موجود در استان توانایی برگزاری بهترین مسابقات را در مشهد داریم.

به گزارش ایلنا، هادی رضایی در نشست رسانه‌ای رقابت های والیبال نشسته قهرمانی آسیا و انتخابی جهانی و پارآسیایی ۲۰۱۴ که صبح امروز ۲۱ فروردین ماه در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: خوشحالیم که در سال جدید این رقابتهای بین‌المللی را در شهر مشهد برگزار می‌شود.

وی با اشاره به سطح مطلوب امکانات و ظرفیتهای موجود در استان، افزود: خراسان رضوی جایگاه خوبی در تمامی جنبه‌ها در سطح کشور دارد اما کمبود برگزاری مسابقات بین‌المللی در آن احساس می‌شود.

رییس ستاد اجرایی رقابتهای والیبال نشسته قهرمانی آسیا ادامه داد: از حدود یکسال گذشته در تلاشیم که شرایط را برای برگزاری این رویداد مهم در مشهد و متقاعد کردن سازمان جهانی والیبال معلولین فراهم کنیم.

وی با اشاره به حضور تیم‌های والیبال نشسته ۹ کشور آسیایی در این مسابقات، افزود: تیم‌های حاضر در این رقابتها از کشورهای چین، ژاپن، مغولستان، ایران، سریلانکا، میانمار، کره جنوبی، عراق و قزاقستان خواهند بود.

رضایی بیان کرد: افتتاحیه رقابت ها روز یکشنبه ۳۱ فروردین ماه از ساعت ۱۶ در سالن شهید بهشتی مشهد برگزار می‌شود و پس از آن یک دیدار دوستانه بین تیم‌های والیبال نشسته ثامن‌الحجج(ع) خراسان رضوی و تیم روسیه که به عنوان میهمان در ایران حضور می‌یابد، برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: رقابت های بخش آقایان با شرکت ۹ تیم از روز دوشنبه اول اردیبهشت‌ماه در سالن شهید بهشتی و مسابقات بخش بانوان با شرکت ۶ تیم در " خانه بسکتبال " مجموعه ورزشی سجاد آغاز و تا ۵ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

وی که سرمربیگری تیم ملی کشور را نیز در این رقابت ها بر عهده دارد، بیان کرد: تیم‌های ملی کشور در بخش آقایان با ۲۰ بازیکن و در بخش بانوان با ۱۲ بازیکن با هدایت فریبا سلیمانی دراین مسابقات شرکت می‌کند. در بخش آقایان مهدی بابادی از سبزوار و در بخش بانوان معصومه زارعی به عنوان کاپیتان تیم ملی، نمایندگان استان در این رقابت ها خواهند بود.

وی همچنین از حضور مقامات سازمان جهانی و آسیایی والیبال معلولین در مشهد خبر داد و افزود: در روز ۳۰ فروردین ماه مجمع انتخاب فدراسیون والیبال معلولین آسیا و اقیانوسیه برای ۴ پست ریاست، دبیر کلی، مدیر مسابقات و مسوول توسعه این فدراسیون برگزار می‌شود.

رضایی که از سوی کمیته ملی پارالمپیک ایران به عنوان کاندیدای پست " دبیرکلی فدراسیون والیبال " معلولین آسیا و اقیانوسیه نیز معرفی شده، اظهار کرد: نمایندگان کشورهای استرالیا و اندونزی و… نیز برای حضور در این مجمع در مشهد حضور خواهند یافت.

رییس ستاد برگزاری مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا ادامه داد: یک دوره کلاس داوری بین‌المللی نیز با حضور نمایندگان از کشورهای مختلف در حین مسابقات در مشهد برگزار خواهد شد که ۷ داور ایرانی نیز در آن شرکت می‌کنند.

وی با اشاره به دستاوردهای مختلف برگزاری این رقابتها در مشهد، اظهار کرد: برگزاری این رقابت ها از حیثفرهنگی، گردشگری و ورزشی برای استان و حتی کشورمان دستاوردهای مطلوبی به همراه خواهد داشت.

رضایی تصریح کرد: حضور حدود ۲۰۰ نفر ورزشکار و همراه خارجی از کشورهای مختلف در مشهد فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری استان فراهم می‌کند.

وی افزود: علاوه بر آن برای اولین بار پس از انقلاب مسابقات بانوان در سطح بین‌المللی با شرایط حفظ شئونات مذهبی و دینی ما در پایتخت معنوی کشور برگزار می‌شود که دستاورد فرهنگی بسیار خوبی است.

رییس ستاد برگزاری مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا ادامه داد: برگزاری این مسابقات از لحاظ مالی هزینه‌ای برای ورزش استان به همراه ندارد چرا که از کلیه تیم‌ها حدود ۵۰ درصد هزینه‌ها دریافت و بقیه هزینه‌ها با حمایت موسسه مالی و اعتباری ثامن‌الحجج(ع) تقبل خواهد شد.

دبیر اجرایی ستاد برگزاری مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا نیز در این نشست خبری با اشاره به تشکیل ۹ کمیته در این ستاد، اظهار کرد: به منظور برگزاری این مسابقات به بهترین شکل تلاش کرده‌ایم از افراد با تجربه در کمیته‌های مختلف استفاده کنیم.

سید هاشم حسینی افزود: با برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان شهرداری، مدیرکل ورزش و جوانان و برخی از رسانه‌های استان سعی داریم در حد توانمان مسابقات خوبی را به صورت منظم و با استانداردهای لازم در مشهد برگزار کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای مراسم افتتاحیه و اختتامیه رقابتها در سالن شهید بهشتی، ادامه داد: تدابیر لازم برای اسکان شرکت‌کنندگان در هتل هما شماره۲ مشهد و امکانات حمل و نقل و… انجام شده است و در بخش گردشگری فرهنگی نیز تمامی خدمات به درخواست تیم‌ها در اختیار قرار خواهند گرفت.

دبیر اجرایی ستاد برگزاری مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا بیان کرد: این رقابتها از روز نخست بر اساس برنامه سازمان جهانی به صورت منظم برگزار می‌شود و امید داریم با تلاش، کمک و حمایت تمامی دست‌اندرکاران، بهترین مسابقات را در شهرمان داشته باشیم.

اداره کل ورزش و جوانان بسکتبال تیم های ملی چین رقابت روسیه قزاقستان گردشگری مدیرکل ورزش و جوانان مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر