کد خبر: 161968 A

در ایران مشکل امنیتی احساس نکردم؛

در ایران هیچ مشکل امنیتی احساس نکردم، در هر کشوری مشکلاتی وجود دارد ولی اینجا آن‌طوری نیست که در ذهن من یا برخی افراد دیگر خارجی وجود دارد و همه چیز فراتر از تصورم بود.

گزارشگر شبکه ۴ تلویزیون لندن گفت: از شکوه و زیبایی حرم امام رضا(ع) تحت تاثیر قرار گرفتم.

به گزارش ایلنا، ند بولتینگ در حاشیه برگزاری مسابقات والیبال نشسته قهرمانی آسیا در مشهد اظهارکرد: گزارشگر بوکس در شبکه ۴ تلویزیون لندن هستم که پس از برگزاری مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۲ لندن به ورزش‎های پارالمپیکی علاقه‎مند شدم و اکنون ۶ ماه است به دنبال چاپ کتابی درخصوص رشته‎های پارالمپیک هستم و برای تحقیق در مورد والیبال نشسته ایران و آسیا به مشهد آمده‎ام.

وی با بیان اینکه ورزش‎های پارالمپیکی کمتر شناخته شده‌اند، افزود: فاصله میان ورزشکاران این رشته‌ها در سراسر دنیا بسیار زیاد است، در کتابم به دنبال معرفی رشته‎ها و ورزشکاران این بخش هستم.

وی تیم ملی ایران یکی از تیم‎های قدرتمند در والیبال نشسته دانست و بیان کرد: بازی‎های این تیم در پارالمپیک لندن باعثتعجب مردم انگلستان شده بود و من برای پیداکردن دلایل این قدرت و توانمندی به ایران سفر کرده‌ام.

بولتینگ والیبال نشسته ایران بسیار پیشرفته عنوان و تاکید کرد: در این کشور تیم‎ها، پرداخت‎ها، داوری‎ها و مربیان حرفه‎ای هستند و مربی بزرگی هدایت تیم ملی ایران را لرعهده دارد، قطعاً این مسایل در قدرت والیبال نشسته ایران تاثیرگذار است.

او که برای اولین بار به ایران سفر کرده، خاطرنشان می‎کند: قبل از سفر به ایران تصور دیگری از این کشور داشتم، اما اکنون متوجه شدم واقعیت با آن چیزی که تصور می‎کردم متفاوت است.

گزارشگر شبکه ۴ تلویزیون لندن افزود: در ایران هیچ مشکل امنیتی احساس نکردم، در هر کشوری مشکلاتی وجود دارد ولی اینجا آن‌طوری نیست که در ذهن من یا برخی افراد دیگر خارجی وجود دارد و همه چیز فراتر از تصورم بود.

وی مهمان‌نوازی را مهمترین شاخصه ایرانیان عنوان کرد و گفت: فعلا ۲ روز است در مشهد حضور دارم و تاکنون تنها از حرم امام‌رضا(ع) دیدن کرده‎ام که مکانی شگفت انگیز است

" بولتینگ " تصریح کرد: واقعا از هنری که در این مکان مقدس به کار رفته متحیر شدم و باید بگویم شکوه و زیبایی حرم امام رضا(ع) من را تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: در خیابان‌های مشهد که قدم می‌زنم واقعا مردم خیلی محبت دارند، البته باید بگویم غذاهای ایرانی هم در این چند روز زیاد خوردم و چلوکباب هم خیلی دوست دارم.

این گزارشکر انگلیسی همچنین خود را طرفدار تیم چارلتون عنوان کرد و افزود: بازی‎های رضا قوچان‌نژاد در این تیم را دیده‎ام، او بازیکن خوبی است و می‎دانم در ایران یک ستاره است.

وی ادامه داد: همانطور که انگلستان می‎تواند برای رشد والیبال نشسته‎اش از ایران الگو بگیرد، ایران نیز برای رشد فوتبالش می‎تواند انگلستان را الگوی خود قرار دهد.

ایران بوکس تلویزیون تیم ملی ایران حرم امام رضا ذهن رشد زیبایی لندن والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر