کد خبر: 162534 A

والیبال نشسته قهرمانی آسیا - مشهد؛

تیم والیبال نشسته مردان کشورمان عنوان قهرمانی آسیا را در مشهد به خود اختصاص داد.

تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران عنوان قهرمانی رقابت های آسیایی را با شکست قزاقستان در دیدار نهایی این مسابقات به دست آورد.

به گزارش ایلنا، این دیدار از ساعت ۱۶:۳۰ امروز جمعه در سالن شهید بهشتی مشهد مقدس آغاز شد که ملی پوشان ایران با اقتدار عنوان قهرمانی را از آن خود کردند. شاگردان هادی رضایی سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران در سه ست متوالی و با امتیازهای ۲۵ بر ۱۲،۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۱ به پیروزی رسیدند تا یک بار دیگر بام آسیا را در اختیار خود داشته باشند.

تیم ملی والیبال نشسته ایران در دور مقدماتی این رقابت به ترتیب تیم های ژاپن، قزاقستان و مغولستان را شکست داده بود و در مرحله نیمه نهایی چین را از پیش رو برداشت تا در دیدار نهایی حریف قزاقستان برای دومین بار شود. تیم ملی والیبال نشسته قزاقستان نیز که قبلا با حضور در دیدار نهایی جواز حضور در مسابقات جهانی را به دست آورده بود، با پذیرش این شکست نایب قهرمان آسیا شد.

قزاقستان در والیبال نشسته آسیا تا یک سال پیش جایگاه خاصی نداشت اما از یک سال پیش که از جلیل ایمری کاپیتان سابق تیم ملی والیبال نشسته ایران به عنوان مربی و مشاور استفاده کرد؛ رشد و توسعه خوبی در این رشته ورزشی به دست آورد.

کیومرثهاشمی رییس کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی المپیک و تعدادی از شخصیت های ورزشی و سیاسی استان خراسان رضوی تماشاگران ویژه این دیدار بودند. ظرفیت دو هزاری نفری سالن شهید بهشتی مشهد تقریبا تکمیل شده بود.

در دیدار رده بندی این رقابت ها نیز تیم ملی والیبال نشسته چین موفق به شکست سه بر صفر عراق با امتیازات ۲۵ بر ۱۷،۲۵ بر ۲۲و ۲۵ بر ۱۸ شد تا عنوان سومی آسیا را به دست آورد.

مجید لشگری، داوود علی پوریان، صادق بیگدلی، محمد خالقی، رضا پیدایش، مهرزاد مهروان، ناصر حسن پور، حسین فرزانه، حسین گلستانی، آرش خرمالی، مجتبی حیدری و مهدی بابادی اسامی ملی پوشانی ایران در مسابقات والیبال نشسته قهرمانی مردان آسیا است که با هدایت هادی رضایی به میدان رفتند.

علیرضا معمری، بهمن تاروردی زاده، فرید صائبی و علی اخوان به عنوان مربیان، محمد صفری به عنوان فیزیوتراپیست و علی کشفیا به عنوان سرپرست تیم ملی والیبال نشسته ایران را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی می کنند.

رده بندی نهایی مسابقات والیبال نشسته قهرمانی مردان و زنان آسیا به قرار زیر است:

مردان:

۱ - ایران

۲ - قزاقستان

۳ - چین

۴ - عراق

۵ - کره جنوبی

۶ - میانمار

۷ - ژاپن

۸ - مغولستان

زنان:

۱ - چین

۲ - ایران

۳ - ژاپن

۴ - مغولستان

ایران چین زنان عراق عنوان قهرمانی کره جنوبی مردان مشهد نیمه نهایی والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر