کد خبر: 177588 A

با حضور کمانداران غیر معلول و دارای معلولیت؛

رقابت‌های آزاد تیراندازی طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه، ۲۹ و ۳۰ خرداد ماه به میزبانی باشگاه آروین شهر تهران برگزارخواهد شد.

رئیس انجمن تیرو کمان جانبازان و معلولین از برگزاری مسابقات آزاد تیرو کمان با حضور ورزشکاران جانباز، معلول و غیر معلول خبر داد.

به گزارش ایلنا، کهتری درخصوص این مسابقات گفت: کمانداران معلول و غیر معلول از سراسر کشور می تواننند در این مسابقات شرکت کنند و ثبت نام آن از امروز آغاز شده و پیش بینی می کنیم استقبال خوبی از آن بعمل آید.

کهتری خاطرنشان کرد: با توجه به پیش رو بودن مسابقات پاراآسیایی کره جنوبی، ملی پوشان کشورمان می بایست همواره در آمادگی کامل باشند و شرکت در این مسابقات به حفظ شرایط مطلوب و نیز کسب آمادگی های بیشتر و محک خوردن آنها کمک می‌کند.

وی با اشاره به حضور کمانداران غیر معلول گفت: اینکه ورزشکاران دارای معلولیت در کنار ورزشکاران غیر معلول در شرایطی یکسان مسابقه می دهند، به رشد هر دو طرف کمک می کند و باعثمی‌شود ورزشکاران ما در شرایطی جدی‌تر به رقابت فکر کنند، ضمن اینکه فشار و استرسی که به ورزشکاران وارد می‌شود، همانند رقابت‌های برون مرزی است و ما بدون اینکه هزینه‌های زیادی را برای شرکت در تورنمنت های تدارکاتی صرف کنیم، تا هفتاد درصد از نتیجه مورد نظر را در همین مسابقات و بدون صرف هزینه بدست می‌آوریم.

رئیس انجمن تیر و کمان جانبازان و معلولین تصریح کرد: هدف ما این نیست که حتما ورزشکاران ما اول بشوند، بلکه هدف این است تا آنها را در سطح دشوارتری از رقابت‌ها درگیر کنیم و در این میان حضور ورزشکاران غیر معلول بسیار مهم است. کلیه اعضای تیم ملی ملزم به شرکت در این مسابقات شده اند و این مساله به آمادگی بیشتر آنها در شرایط غیر اردو کمک می کند.

وی گفت: تلاش می‌کنیم پیش از اعزام به رقابت‌های اینچئون، یک تا دو مرحله دیگر از این مسابقات برگزار کنیم و البته در این میان مسابقات جام رمضان در ماه مبارک رمضان نیز برگزار خواهد شد.

رئیس انجمن تیرو کمان در پایان خاطر نشان کرد: در مسابقات جهانی، این امکان وجود دارد که ورزشکاران دارای معلولیت و غیر معلول در شرایط برابر با هم رقابت کنند، از این رو دستاوردهای این مسابقات هم برای ما حائز اهمیت است و هم برای کمانداران غیر معلول.

رقابت‌های آزاد تیراندازی طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه، ۲۹ و ۳۰ خرداد ماه به میزبانی باشگاه آروین شهر تهران برگزارخواهد شد.

تیراندازی تیم ملی جانبازان رشد رقابت شهر تهران کره جنوبی مسابقات معلول پاراآسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر