کد خبر: 104474 A

در سال گذشته استان‌های تهران با ۴۰۹، ‌ کرمانشاه با ۲۷۱ و گیلان با ۲۳۱ فوتی بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی با ۱۸، کهگیلویه و بویر احمد با ۲۴ و خراسان شمالی با ۲۵ فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از خودکشی را داشته‌اند.

ایلنا: رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی اعلام کرد: در سال گذشته سه هزار و ۶۴۰ مرگ مشکوک به خودکشی در کشور روی داده است که از این تعداد دو هزار و ۵۳۰ نفر مرد و یکهزار و ۱۱۰ نفر زن بوده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، محمود خدادوست با اشاره به روز دهم سپتامبر روز جهانی مبارزه با خودکشی افزود: در سال گذشته استان‌های تهران با ۴۰۹، ‌ کرمانشاه با ۲۷۱ و گیلان با ۲۳۱ فوتی بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی با ۱۸، کهگیلویه و بویر احمد با ۲۴ و خراسان شمالی با ۲۵ فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از خودکشی را داشته‌اند.

رییس مرکز تحقیقات سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان شیوه‌های خودکشی در کشور تصریح کرد: در سال گذشته ۹ / ۴۹ درصد از موارد خودکشی به شیوه حلق آویز بوده است.

دکتر خداوست با اشاره به تفکیک سنی موارد خودکشی در کشور افزود: در سال گذشته، از کل مرگ‌های مشکوک به خودکشی در کشور، بیشترین مواردخودکشی در گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال ثبت شده است که ۲ / ۲۸ درصد از کل موارد خودکشی این سال‌ها را در برمی گیرد. پس از آن گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال با ۲ / ۲۲ درصد، ۲۵ تا ۲۹ سال با ۶ / ۱۷ درصد، بالای ۵۰ سال با ۹ / ۱۲ درصد، ۴۰ تا ۴۹ سال با ۱ / ۱۱ درصد و زیر ۱۸ سال با ۹ / ۷ درصد به ترتیب بیشترین موارد خودکشی را به خود اختصاص داده‌اند.

خراسان جنوبی خراسان شمالی خودکشی روابط عمومی و امور بین الملل مرگ استان وقوع موارد فوتی مشکوک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر