کد خبر: 109927 A

رئیس دیوان عدالت اداری:

قضاوت برای آن است که دست ظالم و ستمکار را از ظلم و ستم قطع کند، نتیجه چنین نگاهی این است که شخص در مقام قضا به برخی مسائل آلوده نخواهد شد.

ایلنا: حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری از قضات دیوان عدالت اداری خواست با توجه به افزایش شکایت و ثبت دادخواست در این نهاد قضایی، اهتمام ویژه‌ای در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و تسریع در آن داشته باشند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، ‌ " حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری " متأسفانه برخی قضات به این منصب عالی تنها به عنوان شغل نگاه می‌کنند، حال آنکه قضاوت جایگاه رفیع و منصبی است که باید از آن برای احقاق حقوق و اقامه عدل استفاده کرد.

وی از قضات دیوان عدالت اداری خواست با توجه به افزایش شکایت و ثبت دادخواست در این نهاد قضایی، اهتمام ویژه‌ای در رسیدگی به پرونده‌های قضایی و تسریع در آن داشته باشند.

رئیس دیوان عدالت اداری افزود: قضاوت برای آن است که دست ظالم و ستمکار را از ظلم و ستم قطع کند، نتیجه چنین نگاهی این است که شخص در مقام قضا به برخی مسائل آلوده نخواهد شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: از وقتی مسئولیت قضاوت را پذیرفتیم باید هرآنچه در توان داریم در طبق اخلاص بگذاریم و برای خدا کار کنیم.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به حدیثی از رسول گرامی اسلام(ص) گفت: در بحار الانوار از رسول اکرم(ص) نقل شده است که فرمودند: «هرکاری را انجام می‌دهی سعی کن این کار فقط برای خدا باشد زیرا او تنها عمل خالص بندگانش را می‌پذیرد».

حقوق روابط عمومی رسیدگی قضایی پرونده اسلام اداری تسریع دیوان عدالت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر