کد خبر: 117744 A

مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می‌شوند و همچنین مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یکسال باشد، علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، فراری نیز محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

ایلنا: معاون احضارو اعزام سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرد: کلیه مشمولان متولد۱۳۵۵ تا شهریور ۱۳۷۴ می‌بایست برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خویش اقدام نمایند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ «رحمان علیدوست» اظهارداشت: برابر ماده(۵۸) قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولان در صورت عدم ارسال به موقع مدارک مربوط به اعزام به خدمت و یا عدم مراجعه به موقع در تاریخ اعزام مشخص شده، غایب محسوب می‌شوند.

وی افزود: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان تا سه ماه باشد، سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان بیشتر از سه ماه باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می‌شوند و همچنین مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یکسال باشد، علاوه بر شش ماه اضافه خدمت، فراری نیز محسوب شده و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

معاون احضار و اعزام این سازمان بیان داشت: مشمولان غایب که تاکنون برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود، اقدام نکرده‌اند با محدودیت‌هایی نظیر عدم امکان ادامه تحصیل در مقاطع دانشگاهی، عدم امکان درخواست معافیت کفالت، ممنوعیت خروج از کشور، عدم امکان اخذ گواهینامه و دریافت تسهیلات بانکی و… مواجه می‌گردند، لذا می‌بایست وضعیت خدمتی خویش را از طریق دفا‌تر خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس + ۱۰) مشخص کنند.

الکترونیک تسهیلات بانکی قانون معاون غیبت مدت خدمت آنان مشمولان اولیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر