کد خبر: 120623 A

در این نشست، بکائیان، معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تغییرات صورت گرفته در نحوه صدور اسناد گفت: هم اکنون سند تک برگی به مالکان ارائه می‌شود که در خصوص اسناد وقفی باید هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.

ایلنا: سومین نشست مشترک میان سازمان اوقاف، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری و سازمان ثبت اسناد و املاک به منظور پیگیری مفاد تفاهمنامه همکاری‌های مشترک و رفع ابهامات بوجود آمده برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، این نشست مشترک در راستای عملیاتی کردن تفاهمنامه همکاری‌های مشترک فی مابین سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری وسازمان ثبت اسناد و املاک کشور و نیز پاسخگویی به برخی ابهام‌ها و سوالات مطرح شده به میزبانی سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور، حجت الاسلام و المسلمین حاتمی، معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس این سازمان، محمد حسن بکائیان، معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و عموزاده، معاون امور اراضی و حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری برگزار شد.

براساس این گزارش، در این نشست، بکائیان، معاون امور املاک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تغییرات صورت گرفته در نحوه صدور اسناد گفت: هم اکنون سند تک برگی به مالکان ارائه می‌شود که در خصوص اسناد وقفی باید هماهنگی‌های لازم صورت پذیرد.

همچنین حجت الاسلام و المسلمین حاتمی، معاون اوقافی، حقوقی و امور مجلس سازمان اوقاف و امور خیریه نیز در این نشست توافقنامه امضا شده میان سه سازمان را نشان دهنده هم افزایی در اقدامات فیما بین توصیف و تصریح کرد: این قبیل اقدامات در سازمان اوقاف و امور خیریه بی‌نظیر و بی‌سابقه است.

وی با بیان اینکه نشست آتی این کمیته اواخر آذرماه برگزار خواهد شد، گفت: عمده اقدامات و زحماتی که در این نشست صورت می‌گیرد، در جهت تثبیت املاک اهل بیت(ع) و بویژه امام حسین(ع) است که امیدواریم مورد عنایت آن حضرت قرار گیرد.

این گزارش می‌افزاید: بررسی نحوه اجرایی کردن نظرات کمیسیون ماده ۲ قانون ابطال و اتخاذ وحدت رویه، اتخاذ تصمیم در خصوص چگونگی عملیاتی شدن سند وقف، تصمیم گیری و تشریک مساعی در خصوص GIS و نحوه استفاده از نقشه‌های کاداستری در مورد املاک وقفی و تعیین تکلیف صدور اسناد مالکیت اراضی وقفی مورد توافق با سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ازجمله محورهای این نشست بود.

امام حسین اوقاف و امور خیریه اهل بیت جنگل روابط عمومی و امور بین الملل قانون معاون اسناد مراتع املاک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر