کد خبر: 121483 A

رئیس ستاد دیه کشور خبرداد: ‌

برای ستاد دیه کشور دسته، گروه و قشر خاصی مطرح نیست و به همه زندانیان نیازمند با جرایم غیرعمد و کلاهبرداری کمک می‌کند / امسال ۲۲ میلیارد تومان در جشن‌های گلریزان به ستاد دیه کمک شده است.

ایلنا: رئیس ستاد دیه کشور گفت: ‌ در نیمسال اول سال ۹۲،۳۷۱۶ نفر از زندانیان بدهکار در جرایم غیرعمد و غیر کلاهبرداری از زندان‌ آزاد شدند.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ سید اسدالله جولایی در نشست خبری که پیش از ظهر امروز برگزار شد، گفت: ستاد دیه به همه اقشار نیازمند که در زندان‌ها به دلیل جرایم غیرعمد و غیر کلاهبرداری گرفتارند، کمک می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: برای ستاد دیه کشور دسته، گروه و قشر خاصی مطرح نیست و به همه زندانیان نیازمند با جرایم غیرعمد و کلاهبرداری کمک می‌کند.

رئیس ستاد دیه کشور تصریح کرد: ۲۴ سال می‌گذرد و بیش از ۷۵ هزار نفر از زندانیانی که به دلیل بدهکاری و نداشتن پول و با جرایم غیر عمد و غیر کلاهبرداری به زندان‌ها معرفی شده بودند، آزاد شدند.

جولایی با تأکید بر اینکه ستاد دیه کشور پول را به دست زندانی نمی‌دهد، افزود: از طریق اجرای احکام دادگستری، بدهی زندانی طی فرایند آزادسازی در اختیار قاضی محترم اجرای احکام گذاشته می‌شود و قاضی شکات را صدا می‌کند و براساس سهم‌الارثو وضعیتی که طلبکاران، شکات و اولیای دم از نظر قضایی دارند بدهی را به آن‌ها پرداخت و برگه آزادی زندانی را صادر می‌کند.

وی یادآور شد: در سال ۹۱ رئیس ستاد دیه کشور ۹۲۰۶ نفر از بدهکاران زندانی نیازمند با جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری که جمع بدهی آن‌ها ۸۹۶ میلیارد تومان بود را از زندان آزاد شدند.

رئیس ستاد دیه کشور ادامه داد: البته توانستیم با کمک خیرین و افراد بانفوذ بیش از ۵۶ درصد گذشت بگیریم یعنی از مجموع بدهی ۸۹۶ میلیارد تومانی حدود ۵۰۵ میلیارد تومان همکاران ما توانستند از شکات و طلبکاران گذشت بگیرند و بقیه را از منابع مالی که در اختیار ستاد قرار گرفته بود پرداخت و زندانیان نیازمند آزاد کرد.

وی به وضعیت زندانیان نیازمند با جرائم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در سالهای گذشته اشاره کرد و افزود: سال قبل حدود ۵۰ هزار راننده در زندان داشتیم که به تدریج آمار آن‌ها کاهش و امروز اعلام می‌کنیم که حداکثر ۸ هزار نفر زندانی نیازمند بدهکار در جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در زندان‌ها داریم.

جولایی با بیان اینکه ستاد دیه کشور دو عامل پیشگیری و درمان را پیگیری می‌کند، افزود: در نیمسال اول سال ۹۲،۳۷۱۶ نفر از زندانیان بدهکار در جرایم غیرعمد و غیر کلاهبرداری از زندان‌ آزاد شدند.

وی جمع بدهی این ۳۷۱۶ نفر را ۴۶۴ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این را هم ستاد دیه تلاش کرد با اخذ گذشت رضایتمندانه حدود ۵۰ درصد این زندانیان نیازمندرا به خانواده‌هایشان برگرداند.

رئیس ستاد دیه کشور خاطر نشان کرد: محاسبه کردیم برای ۸ هزار نفر زندانی حدود ۴۵۰ میلیارد تومان که نیاز داریم.

وی با اشاره به بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی مصوب برای امسال ستاد دیه گفت: امسال ۲۲ میلیارد تومان در جشن‌های گلریزان به ستاد دیه کمک شده است.

جولایی خاطر نشان کرد: این آمار‌ها نشان می‌دهد که برای آزادی زندانیان نیازمند در جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری کار شده است و اعداد و ارقام مربوط به آن هم کاهش قابل توجهی داشته است.

وی ابراز امیدواری کرد روزی دور هم جمع می‌شویم و جشن می‌گیریم که در زندان‌های جمهوری اسلامی هم‌نوعی به دلیل جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری در زندان نیست.

رئیس ستاد دیه کشور ادامه داد: از مردم بویژه در این ایام محرم انتظار داریم که کمک‌هایشان را به حساب جام بانک ملت شعبه مرکزی ۷۴/۷۴ بانک تجارت شعبه مرکزی ۷۷۷۷، بانک صادرات شعبه مرکزی ۸۸۸۸، بانک رفاه شعبه مرکزی ۲۲۴۰، بانک ملی شعبه خیابان طالقانی ۰۱۵۵۵۵۰۰۰۰۰۰۴ واریزو به ستاد دیه کشور عنایت کنند.

وی افزود: همچنین حساب ارزی در بانک ملت به شماره ۲/۳۰۰۲۵۵ داریم تا عزیزانی که می‌تواننداز خارج کشور به این حساب واریز کنندتا مشمول عنایت خداوند قرار بگیرند.

جولایی همچنین از تمدید اجرای آزمایشی قانون بیمه شخص ثالثتا پایان سال ۹۳ خبر داد و افزود: از دو ماه پیش کمک‌های بلاعوض به افراد ممنوع شده است.

بانک ملت بودجه پول جمهوری اسلامی خانواده درمان دیه زندان محرم منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر