کد خبر: 122895 A

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور:

درآمد موقوفات در سراسر کشور باید براساس نیت واقفین هزینه شود و اگر حق و حقوق موقوفات ادا نشود، در واقع مردم نمی‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شود.

ایلنا: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه تمام آحاد جامعه در احقاق حقوق موقوفات وظیفه دارند، گفت: در کشورمان از قبل از انقلاب تاکنون برخی افراد، حقوق موقوفات را پرداخت نکرده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت الاسلام علی محمدی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، اظهار داشت: همه از مسئول تا غیرمسئول نسبت به موقوفات وظیفه داریم و این درحالیست که در کشورمان از قبل از انقلاب تاکنون برخی افراد، حقوق موقوفات را پرداخت نکرده‌اند.

نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان اینکه مؤمن فردی است که همه دستورات دین را اجرا کند، گفت: در دین اسلام دستورات مشخصی برای حوزه‌های سیاست، اقتصاد و رسانه ارائه شده است و باید آن‌ها را رعایت کنیم و بدانیم که وقف یک نهاد دینی در ایران اسلامی است.

وی با تأکید براینکه بخشی از موقوفات کشور متعلق به امامزادگان است، بیان داشت: وقف یک تکلیف همگانی است و باید با احیا فرهنگ وقف در کشور حق وحقوق موقوفات بر اساس نیات واقفین پرداخت شود.

حجت الاسلام محمدی با اعلام اینکه باید فرهنگ وقف در جامعه احیا شود، اذعان داشت: درآمد موقوفات در سراسر کشور باید براساس نیت واقفین هزینه شود و اگر حق و حقوق موقوفات ادا نشود، در واقع مردم نمی‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شود.

وی با بیان اینکه در کشور برخی از وقف‌ها در راستای کمک به نخبه پروری است، افزود: تمام آحاد جامعه در احقاق حقوق موقوفات وظیفه دارند و در این امر نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

حجت الاسلام محمدی در ادامه با بیان اینکه وقف در ایران اسلامی یک سرمایه عام المنفعه است، به قیام امام حسین(ع) اشاره کرد و بیان داشت: امام حسین(ع) برای احیا دین اسلام و نظام اسلامی که از رسول خدا(ص) به یادگار مانده، قیام کرد.

وی با اشاره به اینکه آخرین وصیت پیامبر اکرم(ص) حفظ قرآن و عترت بود، عنوان کرد: امت اسلام به این وصیت پیامبر(ص) با وجود درک واقعه غدیر عمل نکردند و هنوز پیامبر(ص) به خاک سپرده نشده بود که به دنبال تعیین جانشین برای وی بودند و واقعه بنی ثقیفه اوج انحراف در زمان امام حسین(ع) بود.

نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار داشت: امام حسین(ع) مسیر اسلام را به قرآن و عترت باز گرداند و قیام ایشان باعثشد که اکنون شاهد بیداری اسلامی، پیروزی انقلاب اسلامی و عزاداری‌های باشکوه برای آن حضرت در سراسر جهان باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه امام حسین(ع) با شهادت دین را احیا کرد، گفت: ایشان مدلی از مبارزه برای مقابله با ظالمان به جهان ارائه داد.

انقلاب اوقاف و امور خیریه پیروزی انقلاب اسلامی جامعه حقوق خاک دین سرمایه قرآن نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر