کد خبر: 122977 A

از سوی سازمان وظیفه عمومی؛

تحصیل همزمان با خدمت(حتی در صورت تائید دانشگاه) مجاز نبوده و برای اینگونه دانشجویان معافیت تحصیلی صادر نمی‌شود / سازمان وظیفه عمومی پس از بررسی وضعیت مشمول، چنانچه غایب نباشد وی را برای ترخیص از خدمت به یگان خدمتی معرفی می‌کند.

ایلنا: سازمان وظیفه عمومی شرایط معافیت سربازان در حین خدمت را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، سربازانی که در حین خدمت دوره ضرورت، در مقطع کار‌شناسی و بالا‌تر پذیرفته می‌شوند لازم است با مراجعه به دانشگاه مربوط، برگه درخواست معافیت تحصیلی را اخذ و به وظیفه عمومی محل اعزام به خدمت مراجعه کنند.

سازمان وظیفه عمومی پس از بررسی وضعیت مشمول، چنانچه غایب نباشد وی را برای ترخیص از خدمت به یگان خدمتی معرفی می‌کند تا پس از تسویه حساب به وظیفه عمومی مراجعه و با اخذ معافیت تحصیلی، به دانشگاه مربوطه مراجعه و ثبت نام قطعی کنند. البته مشمولانی که بدون غیبت به خدمت اعزام شده و در حین خدمت مرتکب فرار شده‌اند برای بهره‌مندی از معافیت تحصیلی، از خدمت ترخیص نمی‌شوند.

تبصره ترخیص سربازان جهت تحصیل در مقطع کاردانی امکان پذیر نیست.

به منظور فراهم کردن شرایط مساعد برای تحصیل مشمولانی که به خدمت اعزام شده‌اند محدودیت یکساله فراغت از تحصیل تا اشتغال به تحصیل در مقطع بعدی، برای این قبیل اشخاص رعایت نمی‌شود و اگر بیش از یکسال هم از تاریخ انصراف آن‌ها گذشته باشد نیز ترخیص می‌شوند.

تحصیل همزمان با خدمت(حتی در صورت تائید دانشگاه) مجاز نبوده و برای اینگونه دانشجویان معافیت تحصیلی صادر نمی‌شود.

اشتغال شرایط خدمت عمومی تحصیلی معافیت تحصیل وظیفه حین سربازان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر