کد خبر: 133783 A

سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد؛

در هشت ماهه امسال ۲۳۱ هزار و ۱۷۶ نفر در حوادثرانندگی مصدوم شدند که از این تعداد ۱۶۶ هزار و ۷۰۸ نفر مرد و ۶۴ هزار و ۴۶۸ نفر زن بودند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مصدومین حوادثرانندگی ۲۳۰ هزار و ۷۶۷ نفر بود، ‌دو دهم درصد بیشتر شده‌است.

ایلنا: در هشت ماهه سال جاری ۱۳ هزار ۱۴۰ نفر در حوادثرانندگی جان خود را از دست دادند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد تلفات حوادثرانندگی ۱۴ هزار و ۱۲۵ نفر بود، هفت درصد کاهش یافته‌است.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، از کل تلفات حوادثرانندگی از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۱۰ هزار و ۱۲۶ نفر مرد و سه هزار و ۱۴ نفر دیگر زن بودند همچنین در این مدت هشت هزار و ۴۳۱ نفر در حوادثرانندگی برون شهری، سه هزار و ۶۱۲ نفر در حوادثرانندگی درون شهری، یکهزار و ۴۷ نفر در مسیرهای روستایی و ۵۰ نفر در محورهای نامعلوم جان باختند.

بر اساس این گزارش در این مدت استان‌های فارس با یکهزار و ۱۲۰، خراسان رضوی با یکهزار و ۲۳ و تهران با ۹۷۹ مورد بیشترین و استان‌های ایلام با ۹۷، کهگیلویه و بویراحمد با ۱۲۲ و اردبیل با ۱۶۹ مورد به ترتیب کمترین آمار تلفات حوادثرانندگی را داشته‌اند.

همچنین در هشت ماهه امسال ۲۳۱ هزار و ۱۷۶ نفر در حوادثرانندگی مصدوم شدند که از این تعداد ۱۶۶ هزار و ۷۰۸ نفر مرد و ۶۴ هزار و ۴۶۸ نفر زن بودند. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مصدومین حوادثرانندگی ۲۳۰ هزار و ۷۶۷ نفر بود، ‌دو دهم درصد بیشتر شده‌است.

این گزارش می‌افزاید: در آبان ماه سال جاری آمار تلفات حوادثرانندگی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶ و نیم درصد کاهش یافته و از یکهزار و ۵۹۸ فوتی در آبان ماه سال گذشته به یکهزار و ۴۹۴ فوتی در سال جاری رسیده است. تعداد مردان فوت شده در حوادثرانندگی آبان امسال یکهزار و ۱۴۵ نفر و تعداد زنان نیز ۳۴۹ نفر بوده‌است.

در آبان امسال نیز ۲۶ هزار و ۴۳۵ نفر از مصدومان حوادثرانندگی به مراکز پزشکی قانونی سراسر کشور مراجعه کردند که تعداد آنان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲.۴ درصد کمتر شده‌است.

خراسان رضوی روابط عمومی و امور بین الملل زنان فوت کهگیلویه و بویراحمد مردان ایلام تعداد اردبیل حوادثرانندگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر