کد خبر: 136630 A

در ۸ ماهه اول امسال با کشف ۴۰۳ تن انواع موادمخدر ۱۹ درصد افزایش کشفیات موادمخدر داشتیم که نسبت به سال قبل افزایش دارد و این نشانه همدلی بیشتر دستگاه‌های مقابله‌ای را نشان می‌دهد.

ایلنا: مدیرکل مقابله با عرضه ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در سال جاری کشفیات مواد مخدر با افزایش ۱۹ درصدی به ۴۰۳ تن رسید.

به گزارش ایلنا، " علیرضا اکبرشاهی " در مورد وظایفی که برعهده شوراهای هماهنگی است گفت که شورا‌ها باید فرا دستگاهی عمل کنند و برنامه‌ریزیشان بر محور هم‌افزایی توان بین دستگاه‌های عضو باشد. بعد از ارجاع معتاد به کمپ و طی شدن دوره مقرر باید برای شخص پاک شده برنامه داشته باشیم و او را‌‌ رها نکنیم.

وی حلقه مفقوده سیکل درمان معتاد را اشتغال دانست و افزود: در صورتی که بتوانیم به شخص‌‌ رها شده از بند اعتیاد شغل مناسبی بدهیم درصد عود مجدد کاهش خواهد یافت.

اکبرشاهی اعلام کرد: در ۸ ماهه اول امسال با کشف ۴۰۳ تن انواع موادمخدر ۱۹ درصد افزایش کشفیات موادمخدر داشتیم که نسبت به سال قبل افزایش دارد و این نشانه همدلی بیشتر دستگاه‌های مقابله‌ای را نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه رویکرد ستاد این است که بحثمقابله را از مراکز استان‌ها به سمت مرز‌ها ببریم و طی دو سال اخیر توفیقات خوبی نیز در این خصوص داشته‌ایم ادامه داد: نتیجه این هدف گذاری منجر به کشف فرا‌تر از ۷۰ درصد کشفیات موادمخدر در مرز‌ها، جوار مرز‌ها و حاشیه مرز‌ها شده است.

این مقام مسوول در ستاد اعلام کرد بحثشیشه تهدید بزرگی است و اهتمام جدی را برای مقابله می‌طلبد با اینکه شناسایی و کشف کارگاه‌های تولید شیشه افزایش داشته است ولی سرانه کشفیات شیشه در کارگاه‌های تولید شیشه پایین آمده است.

اکبرشاهی، مردم را همکار و همیار خوبی برای مسوولین امر مبارزه با موادمخدر اعلام کرد و افزود: سطح آگاهی‌های مردم افزایش داشته و همکاری خوبی با نهادهای ذیربط در امر مبارزه با موادمخدر دارند به صورتی که قاچاقچیان حاشیه‌ امنی برای اقدامات خلافکارانه خود نمی‌بینند.

اشتغال اعتیاد درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر معتاد مواد مخدر کشف افزایش تن موادمخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر