کد خبر: 205601 A

در مدت مشابه سال ۱۳۹۲ تعداد فوت ناشی از حوادثکار در استان تهران ۱۲۷ مورد بوده است که این آمار افزایش ۶.۴۹درصدی در فوت ناشی از این حوادثرا در سال ۹۳ نشان می‌دهد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران اعلام کرد: در چهار ماه نخست امسال ۱۹۰ مورد فوت ناشی از حوادثکار به مراکز پزشکی قانونی استان تهران ارجاع شده است که افزایش ۶.۴۹درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش ایلنا، بشیر نازپرور ضمن اعلام این خبر افزود: در مدت مشابه سال ۱۳۹۲ تعداد فوت ناشی از حوادثکار در استان تهران ۱۲۷ مورد بوده است که این آمار افزایش ۶.۴۹درصدی در فوت ناشی از این حوادثرا در سال ۹۳ نشان می‌دهد.

وی گفت: از کل فوت ناشی از حوادثکار چهار ماه نخست امسال ۱۸۸ نفر مرد و دو نفر زن بوده‌اند. این در حالیست که در چهار ماه نخست سال ۹۲ تمامی ۱۲۷ نفر فوتی ناشی از حادثه کار مرد بوده‌اند.

نازپرور در مورد آمار فوت ناشی از حادثه کار در تیر ماه امسال نیز گفت: فوت ناشی از حادثه در تیرماه امسال با افزایش ۷۳.۶ درصدی نسبت به تیر ماه سال قبل ۴۱ مورد بوده است.

وی با اشاره به این آمار در خصوص حوادثناشی از کار گفت: طبق قوانین موجود حوادثناشی از کار با دو ویژگی مشخص می‌شوند: حوادثی که در حین انجام وظیفه رخ می‌دهند و حوادثی که به سبب انجام وظیفه رخ می‌دهند.

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: با بررسی آمارهای منتشر شده در سالهای اخیر، سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن از جمله مهم‌ترین عوامل فوت ناشی از حوادثکار در کشور است که با رعایت نکات ایمنی به ویژه در موارد کار در ارتفاعات می‌تواند بروز این حوادثرا تا حد قابل توجهی کاهش داد.

استان تهران فوت مرگ سال حوادثکار افزایش درصدی آمار ناشی حین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر