کد خبر: 211624 A

معاون وزیر امور خارجه:

در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم تاکنون ۳۶۰۰ شهید و یا ۱۱ هزار جانباز تقدیم کرده‌ایم / ایران با ۶۶ کشور جهان کمیسیون مشترک کنسولی دارد و توافقاتی در این زمینه انجام داده است.

معاون پارلمانی، کنسولی وایرانیان خارج از کشور وزارت امورخارجه گفت: ایران با ۲۶ کشور موافقت‌نامه استرداد مجرمین دارد که همکاری با ۲۰ کشور تصویب و اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن قشقاوی در پنجمین نشست نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با سفرا و کارداران مستقر در تهران طی سخنانی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد برگرفته از آرمان‌های اصیل انقلاب اسلامی از همان ابتدای پیروزی انقلاب با محدودیت‌ها و چالش‌های فراوانی از سوی نهادهای بین المللی مواجه شد.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد: اما علیرغم همه فشارها و سختی هایی که در طول سال‌های بعد از انقلاب به کشور ما وارد شد و علیرغم تحریم‌های شدید ملت ایران با ایستادگی بی‌نظیر خود تمام ظرفیت‌های داخلی را برای توسعه کشور به کار گرفت و ضمن خنثی کردن آثار تحریم ها به مرزهای خود کفایی و شکوفایی دست یافت.

وی تصریح کرد: امروز عوامل ایجاد ناامنی در عرصه بین المللی و پیدایش جرایم نوظهور با دامنه آسیب فراملی نظیر پولشویی و قاچاق مواد مخدر همکاری کشورهای مختلف را در حوزه پلیس الزامی کرده است و در پرتوی این همکاری‌های بین المللی است که سازمان اینترپل وظیفه سنگینی در حفظ و صیانت از امنیت بین المللی را به عهده دارد.

قشقاوی گفت: جمهوری اسلامی به عنوان کشوری مسئول، همواره در برخورد با جرائم پیش قدم بوده و ۳۵ یادداشت تفاهم همکاری در رابطه با مبارزه با مواد مخدر بین ایران و کشورهای دیگر تاکنون به امضا رسیده است.

معاون وزیر امور خارجه ایران در سخنان دیگری اظهار داشت: ایران با ۶۶ کشور جهان کمیسیون مشترک کنسولی دارد و توافقاتی در این زمینه انجام داده است.

به گفته قشقاوی همچنین ایران با ۲۶ کشور موافقت نامه استرداد مجرمین دارد که همکاری با ۲۰ کشور تصویب و اجرا شده است.

وی با بیان اینکه ایران در برخورد با جرائم همواره پیش قدم بوده است، خاطر نشان کرد: ما در مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم تاکنون ۳۶۰۰ شهید و یا ۱۱ هزار جانباز تقدیم کرده‌ایم.

قشقاوی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل دارد تا با مبارزه علیه جرائم سازمان یافته با انعقاد قراردادهای چند جانبه با کشورهای همسایه مشارکت گسترده خود را تداوم بخشد.

انقلاب ایران تروریسم جمهوری اسلامی جهان قاچاق مواد مخدر مبارزه با مواد مخدر ملت ایران نیروی انتظامی وزیر امور خارجه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر